MINULLA ON UNELMA

LOVIISALAINEN

MINULLAKIN ON UNELMA

Kun pieni lapsi joutuu kärsimään väkivallasta ja lopulta surmataan oman vanhemman toimesta ja todetaan, että lastensuojelun resursseissa on paha vaje, niin eipä näy marssijoita kaduilla vaatimassa lisää resursseja ja lapsille oikeutta turvalliseen elämään!

Kun selviää, että tämän maan eteen paljon uhranneet vanhukset makaa hoitokodissa likaisissa vaipoissa, eivätkä pääse ulos viikkokausiin tai eläkkeet ei riitä lääkkeisiin, niin ei näy marssijoita vanhusten ihmisarvoisen elämän puolesta!

Kun selviää, että Suomesta lähtee kymmeniä, ehkä jopa satoja ihmisiä taistelemaan terroristijärjestön riveihin, joka tappaa "vääräuskoisia" ja pyrkii levittäytymään ympäri maailmaa, niin ei näy kaduilla marssijoita, eikä mediassa asiaa paheksuvia julkkiksia!

Kun joukko maahanmuuttajia raiskaa naisen ja saa mitättömän tuomion, niin ei näy marssijoita kertomassa, että emme hyväksy tällaista, vaan etsitään syitä syrjäytymisestä ym. ja ymmärretään.

Kun yksi PerusSuomalainen kansanedustaja kirjoittaa facebookissa vastustavansa monikulttuurisuutta, käyttäen sanavalintoja, jotka ei miellytä, niin johan alkaa tapahtua! On marsseja ainakin kolmessa kaupungissa (Hki, Tre ja Oulu), julkkikset paheksuu, fb:n profiilikuviin ilmestyy tukea osoittavia tekstejä!
Haukutaan yhdessä kaikki Persut ja niiden äänestäjät, ollaan niin suvaitsevaisia, että!

Suvaitsevaisuudesta on tullut jonkinlainen trendi, jolla ihmiset voivat nostaa itsensä jalustalle ja saada näyttämään paremmalta. Mielestäni on tekopyhää nostaa iso meteli yhden henkilön typerästä fb-päivityksestä samaan aikaan kun maassamme on oikeitakin ongelmia, joiden takia ihmiset oikeasti kärsivät niin meillä kuin maailmalla! Käsittämätöntä, miten yksi Persu saa typerällä fb-päivityksellä parissa päivässä isomman kansanliikkeen aikaiseksi kuin kärsivät lapset ja vanhukset, raiskarit tai terroristit yhteensä! Jotain suhteellisuudentajua ja paneutumista oikeisiin ongelmiin toivoisin, vaikka se ei olisi niin trendikästä.

9

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • SoppaSami

      Hyvin ilmaistu asia. Samaa mieltä.

    • HuippumaaSuomi

      Hienoa että meillä on mahdollisuus asua maassa jossa lapsen rääkkääjä ja murhaaja joutuu heti pitkäksi aikaa vankilaan. On maita joissa lasten hyväksikäyttö, tehdastyö ja lukutaidottomuus on yleistä ja poliisin suojelu harvojen ulottuvilla.

    • 67pkj16

      Miten tämä liittyy Loviisaan..?

      • loviiiisa11

        vittuako sulle kuuluu . mulla on unelma loviisassa.


      • sivustaseuraaja111

        liittyykö mikään loviisaan.mee vinkuu sivuille.omalle paikallesi.


    • Minullakin

      Minun unelmani on että persut ja muut natsit menettävät tämän takinkääntöhallituksen aikana kaiken uskottavuutensa ja jäävät pieneksi hihhulipuolueeksi

      • 19hhhjhffdf

        se tapahtuu :)


    • hälläväliä

      Mitenkäs nämä alkoholisoituneet kansan kynttilät, jotka sammuvat rantakuppilaan? Yhdellä on jopa tuomio alkoholiin liittyvästä rötöksestä, josta vähät välitettiin . Kuinka tällaiset voivat olla toimissaan? Todellisia esimerkkejä lapsille! Kouluihin pitäisi järjestää puhallutuksia. Mikä mahtaa olla tällaisten työteho?

      • loviiiisa111

        oi kerro lisää, please


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. en vaan saa häntä pois

      Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va
      Ikävä
      176
      2284
    2. Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi

      “Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe
      Suomi24 Blogi ★
      39
      1809
    3. Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!

      Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      14
      1596
    4. Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?

      Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      237
      1308
    5. Sinä olet tärkeä

      Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu
      Ihastuminen
      63
      1305
    6. Varisjärvellä mersu.

      Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas
      Suomussalmi
      19
      1113
    7. Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...

      Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv
      Kotimaiset julkkisjuorut
      63
      1058
    8. Mitähän ajattelet J

      Tästä kaikesta? Mä välitän susta oikeasti.
      Ikävä
      62
      1018
    9. Wau mikä kroppa Sofialla

      Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja
      Kotimaiset julkkisjuorut
      108
      743
    Aihe