Tämä Immosen tapaus vahvistaa lopullisesti, kuinka media on ottanut poliittisen vallan itselleen! Kysehän oli täysin valtamedian luomasta kuplasta, jota media pompotteli toisilleen. Vasta parin päivän paisuttelun jälkeen alkoivat poliitikot ja puolueet tulla näytelmään mukaan.
NORMAALISSA länsimaisessa demokratiassa median tehtävänä on puolustaa ja tuoda esiin kansalaismielipidettä vallanpitäjien sanelua vastaan. Mutta Suomessa media on vallanpitäjien käskyläinen! ja kansalaismielipide on mediamme vihollinen.
Immosen tapauksessa mentiin VIELÄ pitemmälle! Media alkoi itsenäisesti tehdä politiikkaa ja hyökätä yhtä puoluetta vastaan. Muut puolueet ainoastaan peesasivat opportunistisesti mukana. Kyse on suoranaisesta vallankaappauksesta. Valtamedia pitää panna kuriin hinnalla millä hyvänsä. Sitä ennen emme elä aidossa länsimaisessa demokratiassa.
NORMAALISSA länsimaisessa demokratiassa median tehtävänä on puolustaa ja tuoda esiin kansalaismielipidettä vallanpitäjien sanelua vastaan. Mutta Suomessa media on vallanpitäjien käskyläinen! ja kansalaismielipide on mediamme vihollinen.
Immosen tapauksessa mentiin VIELÄ pitemmälle! Media alkoi itsenäisesti tehdä politiikkaa ja hyökätä yhtä puoluetta vastaan. Muut puolueet ainoastaan peesasivat opportunistisesti mukana. Kyse on suoranaisesta vallankaappauksesta. Valtamedia pitää panna kuriin hinnalla millä hyvänsä. Sitä ennen emme elä aidossa länsimaisessa demokratiassa.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Aivan oikein! Media muka on huolissaan monikulttuurisuudesta, vaikka se on pelkkä tekosyy hyökätä perussuomalaisia vastaan.
Valtamediahan on yhtä kuin svekomedia. Päätoimittajat ja päälliköt ovat lähes kaikki ruotsinmielisiä.
PS ainoana puolueena pyrkii puolustamaan suomenkielisen pääväestön oikeuksia. Ja sitähän ei svekomediassa hyvällä katsota!
PS tulee tulevissa vaaleissa nousemaan suurimmaksi puolueeksi ja näyttämään tavallisen kansan halveksijoille.
YLEn uutisissa ilmoitettiin että Immosen aiheuttama kohu paisuu. Asiaa käsitellään myös seuraavissa uutisissa ja aamuteeveessä.
Oikea ilmaisu olisi ollut, että Immosen aiheuttamaa kohua paisutetaan lisää seuraavissa uutisissa ja aamuteeveessä.
Tuo oli totuus.Miten ihmeessä vielä tarkoitushakuisesti käännetty teksti voi saavuttaa ns.monikulttuurin parrikaadit hesankin keskustaan niin sukkelaan ja median kaikki laidat jauhamaan samaa eestaas.tunti ja palsta tolkulla.Siis täytyi olla tiedossa ,että näin tehdään.Lehdetkin sivun juttuja.Se fiaskokokoontuminen jossa ei sallittu kuin yksi totuus.Kaikella tuolla älämölöllä peitetään jotain todella tärkeää vaikkapa sitä minne varamme valuvat.Turpeesta leipää hankkimaan koko joutoväki.
En ole eläissäni nähnyt noin kauheeta liioittelua ja tykillä hyttystä ampumista kuin tapaus Immonen . Perään vielä kaikki naurettavat konsertit artisteineen, jotka ovat ihan pihalla siitä, mikä on meno Euroopassa, kun suostuvat moisiin. Totuushan on, että miekkarit floppasivat pahasti. Kyllä nyt pitäisi enemmän olla huolissaan ennennäkemättomästä siirtolais invaasiosta Eurooppaan, kaikilla mailla olla jo hätä kädessä näiden kanssa. Lisänä vielä, että ovat niin eri kulttuurista, etta raiskaaminen ja tappaminen alkaa näköjään lähes välittömästi, kun saavat jalan Euroopan kamaralle, lisäksi ovat kovasti tarkkoja mistä maasta hakevat turvapaikkaa, esim. italia ja Ranska ei helposti kelpaa, halutaan maihin, joissa on parhaat vastikeettomat tuet. Lisäksi olisi kiva saada jotain tilastoa, että paljonko tässä aallossa on naisia ja lapsia ja vanhuksia lukumääräisesti prosentteina verrattuna miesten määrää.
Mutta tämä keskusteluareenahan on teilläkin persunatsit,mutta harvat ovat teil-
läkin rivit kun noin pitää pienten mielensä pahoittaa.
Eiköhän sinunkin pitäisi hypätä lauttaan menolippu kourassa ja seilata emämaahasi Ruotsiin?
Kummankin maan älykkyysosamäärä nousisi...
Ja kaikenkaikkiaan alles gut.Perusnatsit pörähtelivät pahat pierunsa ulos ja hengittelevät huohottavassa hengettomyydessään vielä hetken,hetken vielä :)
Huomatkaa, minkä tasoisia ovat näiden punaviherkelta-hyysärien kommentit!
Eivät pysty asiallisesti puolustamaan aatetaan.
Media olisi voinut pohtia asiaa laajemmin. Immonen kirjoitti viestinsä englanniksi, siis kansainväliseen levitykseen. Samoihin aikoihin hänen aateveljensä Saksassa marssivat kaduilla Norjan lippuja heilutellen idolinsa Breivikin kunniaksi.