Muuten hyvä selain mutta mistä tähän saa mainosten eston?
Ja youtube videoiden lataus ohjelman?
Windows 10 ja Edge selain
26
94
Vastaukset
- liian_aikaista_haaveilla
Ei mistään. Odota vuosi tai useampi, josko siihen jotain tarpeellista tulisi.
- tälläonnistuu
Kyllä muuten pystyy estämään mainoksia tuossa selaimissa. Otathan jatkossa asioista paremmin selvää ennenkuin lauot "varmaksi luultua tietoa"!
http://winaero.com/blog/block-ads-in-microsoft-edge-browser-project-spartan/ - apupyöriä
Tuosta ei nyt valitettavasti kielitaidoton ymmärtänyt mitä pitäisi tehdä.
- tyhmälle-tiedoksi
tälläonnistuu kirjoitti:
Kyllä muuten pystyy estämään mainoksia tuossa selaimissa. Otathan jatkossa asioista paremmin selvää ennenkuin lauot "varmaksi luultua tietoa"!
http://winaero.com/blog/block-ads-in-microsoft-edge-browser-project-spartan/Kannattaa ehdottomasti räpättää jos itse sattuu jotain tietämään. TOLLO!
- liian_aikaista_haaveilla
tälläonnistuu kirjoitti:
Kyllä muuten pystyy estämään mainoksia tuossa selaimissa. Otathan jatkossa asioista paremmin selvää ennenkuin lauot "varmaksi luultua tietoa"!
http://winaero.com/blog/block-ads-in-microsoft-edge-browser-project-spartan/Jos vielä joku osais ne mainokset estää, kun on melkoista säätämistä :D Paremmissa selaimissa vaan klikataan adblock päälle ja joku youtubesta lataaja.
- JarkoGlad
Samaa mieltä, että Edgessä EI EDES HALUTA estää mainoksia tuolla asetuksella. Tuota tyhmän kirjoittamaa ohjetta ei pysty käyttämään kuin ne, jotka edustavat Mikkisoftaa.
- M-Kar
JarkoGlad kirjoitti:
Samaa mieltä, että Edgessä EI EDES HALUTA estää mainoksia tuolla asetuksella. Tuota tyhmän kirjoittamaa ohjetta ei pysty käyttämään kuin ne, jotka edustavat Mikkisoftaa.
Ei tietenkään, se söisi mainostajien tuloja ja Microsoft itse tekee bisnestä mainostamalla nykyään kokoajan enemmän ja myymällä mainostilaa.
Jos nyt ei jostain syystä tykkää Edgestä ja Microsoftista niin sitten ei pitäisi käyttää Windowsia vaan vaihtaa merkkiä. - rottenpotatoes
M-Kar kirjoitti:
Ei tietenkään, se söisi mainostajien tuloja ja Microsoft itse tekee bisnestä mainostamalla nykyään kokoajan enemmän ja myymällä mainostilaa.
Jos nyt ei jostain syystä tykkää Edgestä ja Microsoftista niin sitten ei pitäisi käyttää Windowsia vaan vaihtaa merkkiä.Jos ei tykkää Edgestä on eri asia kuin jos ei tykkää Edgestä ja Microsoftista.
Kympissä voi ihan hyvin käyttää muitakin selaimia, koska Edgen toimivuuden vertaileminen pelkällä Edgellä on mahdotonta. - M-Kar
rottenpotatoes kirjoitti:
Jos ei tykkää Edgestä on eri asia kuin jos ei tykkää Edgestä ja Microsoftista.
Kympissä voi ihan hyvin käyttää muitakin selaimia, koska Edgen toimivuuden vertaileminen pelkällä Edgellä on mahdotonta.Microsoft ei päivitä niitä muita selaimia, Windows 10 on jatkuvasti päivittyvä palvelu eikä Microsoft testaa muita selaimia miten ne toimivat Windows 10:ä päivitettäessä.
Käyttökokemus ei myöskään ole niin yhtenäinen ja kuormittaa enemmän tietokoneen muistia kun ei käytetä samoja komponentteja.
Ei tuollaisessa selaimen vaihtelussa ole järkeä. Sama juttu se on Applen kanssa, että Mac OS:ssa ja iOS:ssa kannattaa käyttää lähinnä vain Safaria.
Chrome sitten on Androidille ja Google juttuihin. - rottenpotatoes
M-Kar kirjoitti:
Microsoft ei päivitä niitä muita selaimia, Windows 10 on jatkuvasti päivittyvä palvelu eikä Microsoft testaa muita selaimia miten ne toimivat Windows 10:ä päivitettäessä.
Käyttökokemus ei myöskään ole niin yhtenäinen ja kuormittaa enemmän tietokoneen muistia kun ei käytetä samoja komponentteja.
Ei tuollaisessa selaimen vaihtelussa ole järkeä. Sama juttu se on Applen kanssa, että Mac OS:ssa ja iOS:ssa kannattaa käyttää lähinnä vain Safaria.
Chrome sitten on Androidille ja Google juttuihin.Sinä saat käyttää ihan mitä sinä haluat.
Mutta älä hitossa tyrkytä omia "omituisuuksiasi" toisille.
Edgeä ei viitsi käyttää mainostulvan takia. - epäsuosittu_selain
Suomessa Edge-selainta käyttää 2,8% kaikista win10:n käyttäjistä.
97,2% on vaihtanut Edgen tilalle jonkin toisen selaimen, IE11:n tai firefoxin tms. Edgen käyttäjäosuus suomessa on 0,24% desktop-browsereista.
(lähde: clicky.com FI marketshare) - M-Kar
rottenpotatoes kirjoitti:
Sinä saat käyttää ihan mitä sinä haluat.
Mutta älä hitossa tyrkytä omia "omituisuuksiasi" toisille.
Edgeä ei viitsi käyttää mainostulvan takia.En minä mistään "omituisuuksista" puhu. Microsoftin tutkimuksen mukaan 90% ihmisistä käyttää oletussovelluksia eikä vaihtele mitään, ellei ole jotain pakottavaa syytä.
- MKapunen
Onko Vapunen varastanut M-Kar:n nimimerkin...on se sellasta jänkkäämistä nykyisin.
- rottenpotatoes
M-Kar kirjoitti:
En minä mistään "omituisuuksista" puhu. Microsoftin tutkimuksen mukaan 90% ihmisistä käyttää oletussovelluksia eikä vaihtele mitään, ellei ole jotain pakottavaa syytä.
En minä mitään alituiseen vaihda mutta käynnistän aina parhaiten "hetkeen" sopivan tietokoneen, käyttöjärjestelmän, selaimen, ohjelman, auton, kahvinkeittimen, jne.
- Sillätoimii
Chrome. Asenna se niin johan saa..
- kaikille_osansa
Chromekin vakoilee, mutta niin tekee myös koko 10..
- 01011100
Windows 10 paras ominaisuus on se, että sen voi poistaa ensimmäisen kuukauden ajan. Tuli käytettyä heti ensimmäisenä päivänä se mahdollisuus, ja nyt W7 saa olla niin kauan kuin tuki vain löytyy.
- yllä
Ainoa asiallinen komentti.
- aaktivaattori_
Sen saa poistaa vaikka parin vuoden päästä ja maksettu aikaisempi win7 tai 8.1 lisenssi on aktivoiduttuva koska siitä on maksettu ja tukiaika on luvattu määrättyyn päivään asti.
- fdfsdgdfhfgjhhk
mainosten estoa voi kokeilla edgessä jos osaa muokata HOSTS tiedostoa ja windowsin rekisteriä...
JIPPII....
miten se voi olla noin vaikeaa? - tyypillistä mäsäsoftan toimintaa!- kyljämptionnii
Enemmän osaava tietää millä mainokset estetään kokonaistasolla ilman että joka selaimessa on oma blokkeri.
- tyypillistä
Tyypillistä sellaisten ihmisten toimintaa jotka käyttää MS selaimia vaikka muitakin olisi..
- novakoira
eivoi käyttää mainosten takia sama alkaa olla chromellakin ahneita paskiaisia ei mikään riitä
- käyttäjänsyyon
Ei se ole selaimen syy jos sitä ei osaa käyttää:)
- Vapuselle
käyttäjänsyyon kirjoitti:
Ei se ole selaimen syy jos sitä ei osaa käyttää:)
On todellakin selaimen syy, jos sen käyttäminen vaatii erityisosaamista. Ja täytä ketju vain sotkulla, evvk.
- öhöhöhöhöh
Kannattaa ehdottomasti asentaa Firefox ja siihen Adblock Edge
https://www.mozilla.org/fi/firefox/new/
https://addons.mozilla.org/fi/firefox/addon/adblock-edge/
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1792339Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe411822Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi141646Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu661346Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2391332Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas191126Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv641076- 621034
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja111766Asiat oikeisiin mittoihin
Komiat lehteen oli saatu kokonainen aukeama aikaiseksi hevostelemalla Lumion pahuutta. Eihän tässä nyt varmaan kukaan osaa enää näillä Kauhavan säänn46709