Hei en tosiaan ymmärrä mix joku ottais nurkkiinsa tuommoisen haisevan ja kuolaisen norsun ??
Haloo ...
15
1148
Vastaukset
- nöhvi
No onneks sun ei tarttekkaan ymmärtää! :)
- man-legally
hieno rotu kun mikä
- wish
sen ymmärtää vast sitten kun sen ottaa ihan kunnolla.. mut norsuks en sitä luonnehtiks.. vasikka tai tosi pieni lehmä tai lammas eläin kunnasta kävis.. xD
- Riikka-Liisa
Vähän mä repesin yx päivä ku tv:stä tuli ohjelma norsuista! Olet nimittäin oikeassa, nöffit ovat norsuja!
Mut vitsi noi norsut on ihania!- miiting
Minun nöffini kuolaa ihanasti paidalleni enkä minä siitä moiti kun ne on niin ihania jotta mä halaan aina ja no,kuolassa mitä sitten,koira vaatteetkin saaa pestyä eikös juu! Oma on valintani ei norsuksi sanovan jolla ei tätä kyseistä rotua ilmeisesti ole vahinko vaan ne on karvapalloja joisa töitä riittää,varsinkin nyt kun ne on karvan ajolla.Eihän nöffin takkuja saa mennä leikkaamaan vaan siististi tehdä kampa harja hommia joku väittää että, saa?
- man-legally
miiting kirjoitti:
Minun nöffini kuolaa ihanasti paidalleni enkä minä siitä moiti kun ne on niin ihania jotta mä halaan aina ja no,kuolassa mitä sitten,koira vaatteetkin saaa pestyä eikös juu! Oma on valintani ei norsuksi sanovan jolla ei tätä kyseistä rotua ilmeisesti ole vahinko vaan ne on karvapalloja joisa töitä riittää,varsinkin nyt kun ne on karvan ajolla.Eihän nöffin takkuja saa mennä leikkaamaan vaan siististi tehdä kampa harja hommia joku väittää että, saa?
sen kanssa ois kiva päästä piireihin
- blackmagictiger
NÄÄ ISOT RODUT SELLAISEN KANSSA OIS KIVA MATKATA JOPA JUNASSAKIN
- 3xiloa
...kun olen vihainen ja puran kiukkuani, niin en voi olla leppymättä kun koiruus katsoo minua silmiin, että elähän nyt ja heiluttaa häntää. (Nöffi ei ole koskaan vihainen).
Kun olen surullinen saan aina lohtupusun, eikä nöffini moralisoi. (Nöffini osaa myös olla surullinen ja ymmärtää)
Kun harjaan nöffiä, niin se laskee päänsä olkapäälleni ja tuhisee korvaani ja tiedän, että koiruus rakastaa minua täysin pyyteettömästi. ->
Kun kohtaan "työssäni" jatkuvasti sellaisia lapsia jotka eivät osaa ottaa vastaan rakkautta ja läheisyyttä, eivätkä sitä takaisin antaa, niin välillä on täysin puhditon olo. ->Nöffini pystyy aina antamaan, rakkautta ja ottaa sitä vastaan ja minä saan siitä voimia taas jatkaa raskaassa "työssäni" ja lapset pystyvät näyttämään rakkautta koiruudelle paremmin kuin ihmiselle.
Niin, mitä kysyitkään....- man-legally
kyllä joskus munkin elämääni sellainen mahtuisi.
- man-legally
mullakin ois nöffi ja ehkä jos ois aikanaan niin koiria
- man-legally
ja koska jos mikä ois ihanaa niin se ku tulis aina esim sill jos as yksin < taikka on jo perhettä niin se ois aina siellä lähdössä lenkille.
- man-legally
kyseiset koirat
- hilfan
Siis voitko ihan oikeesti väittää et nöffit on norsui???No kaikilhan on OMAT mielipiteensä ja vois vaik miettii et pitäs ihan omana tietonaan!!!Sun mielestä varmaan on silkkaa rahan tuhlausta jos kerron sulle et mul on Nöffi hiirialusta,Nöffi kangaskassi ja Nöffi avaimenperä ja ne makso yht.15€
- sulle kuuluu?
Itse oman koirani sotkut siivoan, enkä omaa norsuani antaisi pois mistään hinnasta. Kuka sinun ratkaisujasi utelee, kun katsot asiaksesi meidän asioita arvostella.
Nöffit vaan ovat maaiilam upeimpia koiria, kauniita ja älykkäiyä, itsepäisiä...:) - -
ehkä siks kun se on niin loistava luonteeltaan. meillä on ollu 10 vuoden ajan nöffejä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!
Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem933118HS: persujen v. 2015 turvapaikanhakijoista alle puolet töissä
Aikuisina Suomeen tulleista ja myönteisen päätöksen saaneista vain 42 prosenttia oli vuonna 2023 töissä, vaikka he ovat722395Persut muuten hyväksyvät 2 + 8 mrd. euron maatalous- ja yritystuet
Vaikka molemmat tukimuodot tiedetään haitallisiksi, koska ovat käytännössä pelkkää säilyttävää tukea, eivätkä kannusta k601414Mikä kaivatussasi herätti mielenkiintosi
Kun tapasitte ensi kerran? Ulkonäössä? Luonteessa tai olemuksessa? Kuinka nopeasti mielenkiinto muuttui ihastukseksi?901372Kaikki ovat syntisiä!!!
Näin täällä koko ajan vakuutellaan uskovaisten toimesta. Myös Päivi Räsänen on toistanut tätä samaa matraa jatkuvasti. N309843Martina Aitolehti podcastissa: Ero
Martina Aitolehti podcastissa: Ero Martina Aitolehti kertoi BFF-podcastin https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/696184825Valkoinen Golf
Kukahan on tämä ukko, joka työkseen kyylää pienen ässän asiakkaita viikon jokaisena päivänä.10815- 49775
Moottorisahalla kauppaan
Missäs päin kaupunkia tämä yöllä moottorisahalla kauppaan yrittänyt asiakas askaroi? https://poliisi.fi/-/mies-yritti-s8729Rillimiljonäärin eroriidassa suuri käänne.
Vaimo haluaa kokonaan yksinhuoltajuuden ja pitää entisen elintasonsa.142718