Missä Windows Update?

Tulipahan otettua tuo Win10 ja jossain ohjeessa mainittiin, että Media Centerin kovaajaksi tulee automaattisesti niille, joilla se on ennestään ollut, Windows DVD Player-ohjelmisto Windows Updaten kautta. Mutta, mistä löytyy kympissä tuo Windows Update, kun sitä ei löydy enää ohjauspaneelista?
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

katsopas siitä käynnistäpalkista, tänne se on tullut, näkyy kohdassa lisätty hiljattain

Äänestä

Onkohan sinulla Microsoft tili tehtynä kun kuitenkin se on WinRT tekniikalla tehty ja löytyy sovelluskaupasta?

Äänestä
  • tulee updaten kautta, piti olla kasissa mediacenter jotta DVD-soittimen saa

    Äänestä

  • Jo vain oli DVD-soitin ilmestynyt ihan automaagisesti ja löytyihän Updatekin sieltä Käynnistä > Asetukset- polusta, joten nyt sitten vaan käyttelemään...

    Äänestä

Miksei ylläpito tee mitään vaikka tuota yhden idiootin massapostausta on pyydetty poistoon jo vähän joka toisella palstalla???

Äänestä
  • Foorumilla jossa ei tarvitse hyväksyä sääntöjä, ei tarvitse luonnollisesti myöskään noudattaa sellaisia, jos sellainen ylipäätänsä löytyy mainittuna.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


outo_masiina kirjoitti:

Tulipahan otettua tuo Win10 ja jossain ohjeessa mainittiin, että Media Centerin kovaajaksi tulee automaattisesti niille, joilla se on ennestään ollut, Windows DVD Player-ohjelmisto Windows Updaten kautta. Mutta, mistä löytyy kympissä tuo Windows Update, kun sitä ei löydy enää ohjauspaneelista?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu