Olen 57 vuotias 5 lapsen äiti. Kohtu poistettiin nelikymppisenä ja siitä oli vain iloa. Jäi kuukautiset pois, hemis hyvä eikä vaikuttanut seksielämään mitenkään. Lääkäri jo silloin sanoi että limakalvoja pitää myöhemmin leikata, olen saanut sellaiset geenit. No, syksyllä sitten tuntui pesäpallo jalkojen välissä. Oli niin ikävä tunne koko ajan että pakko mennä lääkäriin. Leikkaukseen pääsin nopeasti ja tehtiin joku näpinläpisysteemi. Nyt siitä on aikaa jo monta kuukautta ja tikki, joka jäi alapäähän häpyaukon suulle, sattuu niin vietävästi yhdynnässä. Tulee ihan raiskattu olo. Paraneekohan se tikki ikinä vai onko seksihommat nyt ohitse?
Rektoseele/limakalvoleikkaus
3
301
Vastaukset
- Samavika
Onko kyseessä tikki vai pantiinko sinne peräsuolen ja emättimen väliin verkko vahvistamaan seinämää ? Jos kyseessä verkko, on mahdollista, että se aiheuttaa vaivasi. Tikki tuskin on kyseessä, sillä tikit sulavat aika nopeasti ja poistettavat tikit olisi jo poistettu.
- Fggjjklö
Mistään verkosta ei lääkäri puhunut eikä papereissakaan lue. Ihmettelin heti leikkauksen jälkeen että miksi yksi tikki on niin ulkona. Kävin jälkitarkastuksessa eri lääkärillä enkä ymmärtänyt kysyä asiasta. Siinä vaiheessa en vielä tiennytkään että se vaikuttaa seksielämään. No onneksi olen tämän ikäinen enkä nelikymppinen.
- pohtijakin
Luulisi, että tuollainen voidaan korjata pienellä toimenpiteellä. Soita ensin leikanneelle lääkärille ja kysele. Sinut ohjataan varmaan terveyskeskukseen tms, mutta oletpa saanut tietoa, mikä se voisi olla. Sitten hakeudu gynekologille ja kysele taas ja hän tutkii sinut. Varmasti saat lähetteen pikku toimenpiteeseen, kun seksielämä estyy ja kyseessä oikean sairauden hoidon jälkitila.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki1913487Mies, näen sinua hetken
ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen102920Riikka Purra on ihana, jämpti
Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä612468Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa
Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman92115Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!
Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling411890Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)
Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.41839Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki
Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue391682- 901551
- 721103
- 741080