Rektoseele/limakalvoleikkaus

fghjknm

Olen 57 vuotias 5 lapsen äiti. Kohtu poistettiin nelikymppisenä ja siitä oli vain iloa. Jäi kuukautiset pois, hemis hyvä eikä vaikuttanut seksielämään mitenkään. Lääkäri jo silloin sanoi että limakalvoja pitää myöhemmin leikata, olen saanut sellaiset geenit. No, syksyllä sitten tuntui pesäpallo jalkojen välissä. Oli niin ikävä tunne koko ajan että pakko mennä lääkäriin. Leikkaukseen pääsin nopeasti ja tehtiin joku näpinläpisysteemi. Nyt siitä on aikaa jo monta kuukautta ja tikki, joka jäi alapäähän häpyaukon suulle, sattuu niin vietävästi yhdynnässä. Tulee ihan raiskattu olo. Paraneekohan se tikki ikinä vai onko seksihommat nyt ohitse?

3

353

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Samavika

      Onko kyseessä tikki vai pantiinko sinne peräsuolen ja emättimen väliin verkko vahvistamaan seinämää ? Jos kyseessä verkko, on mahdollista, että se aiheuttaa vaivasi. Tikki tuskin on kyseessä, sillä tikit sulavat aika nopeasti ja poistettavat tikit olisi jo poistettu.

      • Fggjjklö

        Mistään verkosta ei lääkäri puhunut eikä papereissakaan lue. Ihmettelin heti leikkauksen jälkeen että miksi yksi tikki on niin ulkona. Kävin jälkitarkastuksessa eri lääkärillä enkä ymmärtänyt kysyä asiasta. Siinä vaiheessa en vielä tiennytkään että se vaikuttaa seksielämään. No onneksi olen tämän ikäinen enkä nelikymppinen.


    • pohtijakin

      Luulisi, että tuollainen voidaan korjata pienellä toimenpiteellä. Soita ensin leikanneelle lääkärille ja kysele. Sinut ohjataan varmaan terveyskeskukseen tms, mutta oletpa saanut tietoa, mikä se voisi olla. Sitten hakeudu gynekologille ja kysele taas ja hän tutkii sinut. Varmasti saat lähetteen pikku toimenpiteeseen, kun seksielämä estyy ja kyseessä oikean sairauden hoidon jälkitila.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      67
      2297
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      228
      2210
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      120
      1498
    4. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      23
      1308
    5. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      21
      1252
    6. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1210
    7. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      124
      1208
    8. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      969
    9. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      969
    10. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      77
      922
    Aihe