Olen 57 vuotias 5 lapsen äiti. Kohtu poistettiin nelikymppisenä ja siitä oli vain iloa. Jäi kuukautiset pois, hemis hyvä eikä vaikuttanut seksielämään mitenkään. Lääkäri jo silloin sanoi että limakalvoja pitää myöhemmin leikata, olen saanut sellaiset geenit. No, syksyllä sitten tuntui pesäpallo jalkojen välissä. Oli niin ikävä tunne koko ajan että pakko mennä lääkäriin. Leikkaukseen pääsin nopeasti ja tehtiin joku näpinläpisysteemi. Nyt siitä on aikaa jo monta kuukautta ja tikki, joka jäi alapäähän häpyaukon suulle, sattuu niin vietävästi yhdynnässä. Tulee ihan raiskattu olo. Paraneekohan se tikki ikinä vai onko seksihommat nyt ohitse?
Rektoseele/limakalvoleikkaus
3
323
Vastaukset
- Samavika
Onko kyseessä tikki vai pantiinko sinne peräsuolen ja emättimen väliin verkko vahvistamaan seinämää ? Jos kyseessä verkko, on mahdollista, että se aiheuttaa vaivasi. Tikki tuskin on kyseessä, sillä tikit sulavat aika nopeasti ja poistettavat tikit olisi jo poistettu.
- Fggjjklö
Mistään verkosta ei lääkäri puhunut eikä papereissakaan lue. Ihmettelin heti leikkauksen jälkeen että miksi yksi tikki on niin ulkona. Kävin jälkitarkastuksessa eri lääkärillä enkä ymmärtänyt kysyä asiasta. Siinä vaiheessa en vielä tiennytkään että se vaikuttaa seksielämään. No onneksi olen tämän ikäinen enkä nelikymppinen.
- pohtijakin
Luulisi, että tuollainen voidaan korjata pienellä toimenpiteellä. Soita ensin leikanneelle lääkärille ja kysele. Sinut ohjataan varmaan terveyskeskukseen tms, mutta oletpa saanut tietoa, mikä se voisi olla. Sitten hakeudu gynekologille ja kysele taas ja hän tutkii sinut. Varmasti saat lähetteen pikku toimenpiteeseen, kun seksielämä estyy ja kyseessä oikean sairauden hoidon jälkitila.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1566384Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto745286Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost143705Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1213320Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT1262550Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat712306Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku12068Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val271628Sinä et halunnut sitoutua
Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne191506- 821235