Vaihtolento Helsinki- Istanbul- Antalya

Antza1

Meillä on koneenvaihto Istanbulissa lennolla Helsinki- Istanbul- Antalya, vaihtoaika 1,5h. Aiheuttaako tuo kiirettä kentällä? Kummatkin lennot Turkish Airlines:n lentoja.
Sama paluu matkalla.

6

555

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Huolipois

      Hyvin ehtii, etenkin jos laukkuja ei tarvitse ottaa välillä ulos. Olettaen tietysti, ettei ensimmäinen lento ole kovin paljoa myöhässä.

    • dalaman

      meneekö laukut suoraan Antalyaan kun on sama lentoyhtiö? Kertokaa jotka olette matkustaneet HELSINKI iSTANBULL ANTALYA

    • Piantaasmennään

      Laukut menee suoraan Antalyaan samalla yhtiöllä lennettäessä. Joskus itselläni on käynyt niin, että olen itse ehtinyt Antalyan koneeseen, mutta laukut ovat tulleet vasta myöhemmin. Ne kyllä toimitettiin suoraan kotiovelle seuraavana päivänä.
      Jos vaihtoaikaa on noin 1 1/2 tuntia ja kone on ajallaan, niin Antalyan koneeseen normioloissa ehtii kyllä, mutta kiirettä saa pitää.

    • lkjj8hpå0j

      Riippumatta lentoyhtiöstä, tulee laukut Antalyaan, jos lähtöselvität itsesi Antalyaan asti. Ne eivät vaan tula samaan, mihin kotimaan matkustajien laukut. Matkustajat huudellaan hakemaan laukkunsa ulkomaan saapuvien laukkujen hihnalta.

    • rullaatirullaakebab

      minulla oli juuri tuollaiset liput ja kyllä siinä sai reippaasti kävellä että ehti. En tiedä meninkö jostain kohtaa väärin, mutta jouduin vaihtamaan terminaalia ns. normi uloskäynti reittiä, eli ensin pitkä jonotus passintarkastukseen ja sitten taas turvatarkastus kotimaan terminaalissa. Ja sama pois tullessa. Näin kenttähenkilökunta opasti. Laukut tuli Antalyassa hihnalle, missä merkintä vaihtoyhteydestä, eli kaikkien konetta vaihtaneiden laukut tulee samalle hihnalle. Istanbulin kenttä on kaoottinen, onhan se vilkas kauttakulkukenttä idästä ja lännestä, kylmät hermot vaan vaihtoon niin hyvin pärjää :)

    • Toluca

      En kyllä voi sanoa kaoottiseksi Istanbulin kenttää. Melko selkeä, eikä sellaista kymmenien terminaalien määrää, eikä ihmismassoja, kuin vaikkapa suurten amerikkalaisten kenttien halleissa. Ja tosiaan yhteydet kaupunkiin tosi hyvät.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      177
      1652
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      107
      859
    3. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      735
    4. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      203
      618
    5. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      133
      608
    6. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      88
      574
    7. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      48
      556
    8. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      50
      548
    9. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      37
      536
    10. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      15
      510
    Aihe