Palstallamme on useita ...tai yksi, terveydestä ohjeita ynnämuusta antaen.
Onko elämän pituudella suurin merkitys, satavuotiaaksiko.....voi hemmetti.
Matti lähti tuossa äskön rommipullon hakemaan, on niin kävelykuntokin hyvä kaheksankymppisellä.
Elämän täyteliäisyydellä suurin merkitys. Viisaita en ossaa puhhuu, viitaten otsikkoon..
On ihanaa olla höperö, kun sen oikein oivaltaa.
22
71
Vastaukset
- jjoutava
Treenausmielessä lähin rommia ostamaan. Kävelin meno suuntaan pysähtymättä. Sitten DUO sa istuskelin penkillä ihmisiä töllistellen aika kauan. Ostin rommilestin ja läksin kävellen kotiappäin, vinosti autoparkkien välistä kuljin ja tiesin puiston reunassa olevan kiven millä olen ennenkin istunut. Istuskelin hyvän tovin siinä oravia katsellen.
Jatkoin matkaani ja tulin toiseen pysäköintialueelle ohitin vinosti senkin, tiesin betoniporsaan olevan sen takana tien varrella. Siinäpä taasen oiva levähdyspaikka istuskelin senkin päällä aika kauan. Näin suoritin treenilenkin minkä heti havaitsin olevan jaloille hyväksi. Sata vuotiaaksi jos eläisin niin sitten kirjoitan 100 palstalle. - JJoutavalle
Hieno suunnitelma
hyväkuntoisena nautit elämästä
eniten! - jjoutava
Treenaa ja kuolee terveellisenä tai epäterveellisenä. Väliäkö niillä on enää. Nyt saa tehä mitä vaan, sanoi joku jo seitenkymppisenä,)
- capt-cöpenick
Nii-in. Onhan se hiljanen pakko myöntää että kytkin alkaa jo luistamaan.
Eilen niin hyvä päivä. Hyvät yöunet ja pävätorkut vielä päälle.
Meno kuitenkin tänään ikään kuin hautatervaa hörppäilis. - S_i_k_s_i
Näen miltei päivittäin niitä höperöitä, jotka ovat oivaltaneet paljon väärin ja se näkyy sekä fyysisessä terveydessä ja toimintakyvyssä kuin mielen mutkan muhinoissa.
Elämän pituudella sinänsä ei ole arvoa, mutta sillä on, missä kunnossa elämäsi pituuden elät. Terveenä ja toimivana vai yhteiskunnan ylläpitämänä ja autettavana.
Terveyden tavoitteluko tekee elämästäsi epätäydellistä? Vai mikä mahtaa olla aloituksen tarkoitus? Höperehtiminenkö?- jjoutava
nauru pidentää ikää.
- Asenneratkaiseee
Jooo, niiin tekee. Mutta naurun pitää olla oikeaa, iloista, hyväntahtoista ja sydämen hyvyydestä lähtevää. Muunlainen hirnuminen ei pidennä ...
- nuorenalöysin
Asenneratkaiseee kirjoitti:
Jooo, niiin tekee. Mutta naurun pitää olla oikeaa, iloista, hyväntahtoista ja sydämen hyvyydestä lähtevää. Muunlainen hirnuminen ei pidennä ...
Joitakin viina ilahduttaa, joitakin joku muu . Mutta eikös tuopariskunta vakuuta kuin yhdestä suusta, ettei elämän pituudella väliä kunhan on lystiä. Jotenkin säälittää että joutuu toetamaan yli 70 vuotiaana että vasta nyt löysi elämänsä miehen.
- Kunkuussatuulee
Mitä hemmetin säälimistä siinä on? Pääasia on, että löytää ja on " ... ainakin hetken ehjempi kuin moni muu ... ".
- huolestunnu
Melkoista uhoamista tuon ryyppäämisen kannalta. Onkos jäänyt putki päälle, kun hiljan olit ginihumalassa? Oothan saanut trenkin hakemaan perjantailestiäs, mies parka.
- surullistatodeta
minustakin tuntuu oudolta, luulisi rakastuneen parin löytävän toisistaan ilon ja viihtymisen eikä sitä tarvitsisi tänne jatkuvasti raportoida varsinkaan viinan merkeissä. Vielä joku ikävä vihjaus aloituksessa raittiisiin elämän tapoihin kehottavaan palstalaiseen, eipä tunnu onnellisen rakastuneen naisen aloitukselta. Katkeruus tuossa aloituksessa puhuu.
- jjoutava
Nauraa, nauru on aivan pinnassa, aivan kuin höperöt Sus ja jjoutava nauravat tosikoille.
- aaprahamminen
Kenelle on tärkeintä mikäkin...asunto-olot ja lähipalvelut, lähisuku, luonto ym.
Toisille on tärkeää että saa sen tärkeän päänsekoitukseen tarkoitetun pullon!
Kaksin se kuitenkin kauniimpaa oli miten oli.
Tiedä nyt tuon lisääntyvän ilmiön, höperyyden ihanuudestakaan. Kiroilin niin että karstat laipiosta tippuivat kun maksukortti jäi kotiin.
Tämä siellä omassa kotona (pankin) kun sitä laihaa lontakkoo pörhälsin kaupan kassalta hakemaan.- Capulle
Ihailen kielesi värikkyyttä edellisessä!
Vertauksesi edellisessä
ja joskus myös metaforasi
ovat tuoreita ja mainioita.
Voisit kirjoittaa julkaistaksesi! Capulle kirjoitti:
Ihailen kielesi värikkyyttä edellisessä!
Vertauksesi edellisessä
ja joskus myös metaforasi
ovat tuoreita ja mainioita.
Voisit kirjoittaa julkaistaksesi!Kiitteelee ihan helskutin nolona. En nyt huonoo tarkota, mutta lisääntyviin ylilyönteinen alvariinsa kuplille kehuminen vaan jatkossa aiheuttaisi.
Ei hyvää pernalle, ei kutaa munuaisten kuorikerrkselle.
Ja totta kai - pidetään synkyyttä ja mielen oneutta ja mitä onkaan.
Tästäkin huolimatta kaikille onnekasta viikko 27 kynnyksen ylittämistä koht'puoliin.
- hämeen.hiras
Terveyttä, seksiä ja sopivasti rahaa. Siinä ovat onnellisen elämän peruspilarit tässäkin elämänvaiheessa.
Eivät ystävätkään pahitteeksi ole, mutta niitä ei ole läheskään jokaisella. Vai vielä höperö!
Hienosti on jjoutava yhdistänyt nautinnon, elämänilon ja kuntoilun. Minulla kun on tuo ilon ja nautinnon hankkiminen rajoittunut baarien ja kapakoiden pöytiin.
Minulle ei tuo jjoutavan tapainen kunnon hankinta onnistu - on viinakauppa liian lähellä. jjoutavaedun saadakseni rupean kiertämän viinakaupan kuntoedun saavuttakseni.
Se on helppoa kun osaa!- jjoutava
Kiitoksia Ruune. Tietennii on ärsyttävää tämmöinen kaverikehu, mutta vaikia sitä on torjua kun se osuu ihan oikeaan. Ei viinakauppaakaan ole sopivaa kiertää, johan siinä valtion talous sukeltaa pohojaan asti
- androidman88
Mulla on terveesti foliohattu jossa antenni kiinni.
- ruune-e
Minuako mahdat tarkoittaa tuolla "ainakin yksi" -ilmaisulla?
- auttajadonna
On sitä saanut nauraa erään rikkiviisaan frouvan jutuille. Ihan meni taannoin yli ymmärryksen se kehuminen mamu ystävän kanssa ilakoidessa. Jutut menivät ylitse joten muutto tuli arvon frouvalle lähiöön.
Jäi vain mainitsematta mikä on tummalla parempaa kun valkosella, voisihan sen kertoa näin jälkijunassa istuessa.
Tuomitsen panettelun vai mitä naljailua se on, jos joku on ongelmiensa kanssa eksyksissä ja kyselee mitä tehdä. On aivan oikein HÄN joka tietää auttaa asiassa sen myös tekee kyselijälle tiedoksi. Ei kait muiden auttaminen ole kiellettyä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo: Seuraavalla hallituksella ei ole yhtään enempää rahaa
Valtiovarainministeriön virka-arvion mukaan julkisen talouden sopeutuksen tarve on noin kymmenen miljardia euroa ensi va3184621Suomen kieli hiipuu vähitellen Vantaalla
nykytahdilla jo joka kolmas vantaalainen on vieraskielinen 2030-luvun alussa. Maahanmuutto, suomalaisten alhainen synty1224113Kun puolustusvoimat on huolissaan nuorison huonosta kunnosta
ajatellen varusmiespalvelusta(kun moni joutuu keskeyttään), niin johan tuli joku yliopiston vasemmistonainen selittään,2102492Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1012179Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.381726- 311346
Tiesitkö? Kohutun L/over sarjan Juha eli Jani Volanen on tämän julkkisnaisen ex-mies!
Jani Volanen näyttelee L/over - ikuisesti minun psykologisessa trillerissä Juhaa. Mutta tiesitkö, että hän on tämän julk71319Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv11269Ajattelen sinua
Ajattelen sinua joka päivä, joka hetki… Kaikkea, mitä minun olisi pitänyt sanoa sinulle, enkä osannut sanoa, kaikkea nii491234entäs jos yhtenä päivänä kävisi niin
että miehet vaan yhtäkkiä kollektiivisesti kyllästyisivät ja lopettaisivat naisten palvelemisen ja naiset saisivat pärjä1471006