Menen yksin Lontooseen ja kysynkin vinnkejä, mihin mennä yksin Afternoon tealle? En viitsisi ihan Ritziin tms yksin mennä?
Afternoon Tea for 1
2
303
Vastaukset
- londoncalling
Niitä on monissa kahviloissa. Se lukee jossain seinällä tai ovella. Sitten vain tilaa kassalta. Sillä ei ole väliä, onko yksin vai seurassa, kuten ei kahviloissa yleensäkään. Itse kävin maaliskuussa Liberty-tavaratalon takana olevalla kadulla olevan pienen sisäpihan ostoskeskuksen kahvilassa, kun sattui kohdalle sopivaan aikaan. Aiemmin olen käynyt ostoskadulla kahvilassa vaan. Niitä kyllä löytää. Ihania herkkuja ja hyvää teetä!
- Teatimefor1
Voi, Lontoo on täynnä loistavia teepaikkoja. Kokeile vaikka keskustan Dean Street Townhousea, joka huokuu sitä ihastuttavan vanhanaikaista brittitunnelmaa, jossa tee ja sen lisukkeet eli kakkuset ja skonssit taatusti maistuvat taivaallisilta. Lisää yksinäisellekin sopivia laadukkaita teepaikkoja löydät sivulta:
http://lontoo.org/ruokailu/
Tsekkaa sivun lopussa oleva Iltapäivätee-osio!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1443641"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?722206Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p641938Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am971911- 191869
Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.91714Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m171581- 791564
Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko111370Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1251353