jääkö sovittelusta minkäänlaista merkintää rikosrekisteriin?
Vastaukset 5
Joku voisi vastata pitkästi ja kertoa poliisin omista rekistereistä yms yms...
Lyhyt vastaus: Ei jää- Merkintä_
Jää, toisin kuin jos menette oikeuteen
- Muna-perseet
Aina jää merkintä jonnekin jeparien salaisiin rekistereihin joita itse kirjoittelevat etenkin jos ovat rikoksia alueella tehneet ja pelkäävät sinun saaneen tietoosi niitä. sinusta leivotaan sijais kärsijä rankimman mukaan ja jos kantelet niin kyyti käy kylmemmäksi.
- LOKITIEDOT
Rikosrekisteri on oma reksiterinsä.
Poliisin Patjat yms reksiterit: tietosi on jo siellä ja pysyy lopun ikääsi. Poliisit lukevat niitä joutessaan, harvoin jäävät kiinni. Huvittavat itseään kyttäämällä asioitasi kun eivät viitti töitä tehdä.
Pienen sakon vaan ne saa siitä, ei se mitään niitä haittaa, katsovat uudelleen jo pian, eivät millään malta olla kattomatta...
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016060821698303_uu.shtml
http://yle.fi/uutiset/poliisille_sakkoja_ex-puolison_miesystavan_tietojen_katselusta/8825194
http://www.hs.fi/kotimaa/a1305885372910
- RikollistaPitääSuojella
Ei jää. Siksi se onkin rikollisten paapomista.
Toisaalta, sovitteliajt on parin illan kurssin käyneitä vapaaehtoistyöntekijöitä, kuinkahan hyvin niiden suu pysyy supussa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 941365
- 781123
- 49817
- 58752
Ei kai nyt kukaan oikeasti kuvittele, että hallitus eroaisi Garden Helsingin takia?
Ongelmanahan tässä kuitenkin on se, että mitään tavallisuudesta poikkeavaa ei ole tapahtunut. Joten mikä se eroperuste157739- 37668
Mustikat jää metsiin
kun ei thaikut saa lupia tulla ja oman maan työttömät ei viitti metsään mennä. Itse poimin noin 20-30 sangollista kesäi61664Muiden vaikutus
Oletko antanut muiden vaikuttaa mielipiteisiisi, tunteisiini tai valintoihisi suhteessa kaivattuusi?85651Me (n & m)
Toisillemme erityiset, vaikka emme ole toistemme elämässä kuin lyhyinä, ohikiitävinä hetkinä. Uskon, että koet samoin. T16640Jaakko Kyllönen !
Koettaa viisastella,Kuhmon hoito paikkojen kohtalosta.KYLLÄ SE OLI KOKOOMUS;JOKA ETU NENÄSSÄ EDDUSKUNTA VAALIEHDOKAS TEA24571