Ihmeiden aika ei olekaan ohi,

kun suomalaiset ovat nousseet eilen barrikaadeille Keski-Suomessa Jyväskylässä!!

Muissa maissahan vain kansa on heti pystyssä huutamassa oikeuksiaan!

Suomalaisethan ovat lampaita suomettuneita alistettuja sorrettuja
ja kalossin alle piiloon meneviä.
8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

lienee varmaan sataan vuoteenn niin luulen minäkin.

Äänestä

Immoslaiset on pieni ryhmä, 30-luvulla Kosola kumppaneinen olivat tosissaan Mäntsälässä mm. Kyyditykset itärajalle ym.

Äänestä

Huutavat oikeuksiaan hakkaamalla ihmisiä jotka eivät ole samaa mieltä.

Äänestä

Harvoin Suomessa, tämä yksi kerta. Joten yritä kestää!

Ja että siitä on tullut tuomioita heille!

Kreikassa ja muuallakin Etelä-Europassa normi-käytöstä.

Suomi-lampaat teloitetaan so-me-ssakin.

Äänestä
  • Harvoin,toistaiseksi. Jos olisit ollut hakattavana......

    Äänestä

  • SITÄ juuri tarkoitankin, PITÄÄ olla oikeus PUHUA, viha pitää voida purkaa

    VERBAALISESTI, puhumalla.

    Suomessa puhuminen on ollut kiellettyä niin pitkään kuin minä muistan.

    PUHUMALLA asiat selviävät.

    Tai siis SELVIÄISIVÄT, jos ihmiset saisivat puhua.

    Suomalaiset on pakotettu lampaiksi vailla puheoikeutta.

    Äänestä

  • Suomessa saa puhua. Immonenkin sai. Se on sitten asia erikseen, jos ei puhuja tai joku muu kestä eri mieltä olemista (tai rikkoo lakia). Siitähän tässä on kyse. Kourallinen Immosen kannattajia ei kestä sitä totuutta, että ovat marginaaliryhmä.

    Äänestä

Tämä on vasta pienen pientä alkua. Nyt ollaan tiellä joka tulee kasvattamaan voimakkaasti rikollisuutta ja väkivaltaa.
Kohta ei täälläkään naiset enää voi liikkua yksin ulkona, kaikki tavarat pitää sitoa kettingillä ja laittaa lukkojen taakse. Talojen pitää antaa ränsistyä ulkopuolelta, että näyttävät mahdollisimman köyhiltä asumuksilta. Vuokratalojen rappukäytävät monessa paikassa näyttävät jo aivan Pietarin slummin rappukäytäviltä, ja myös haisevat samalta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hämmästynyt-vaari kirjoitti:

kun suomalaiset ovat nousseet eilen barrikaadeille Keski-Suomessa Jyväskylässä!!

Muissa maissahan vain kansa on heti pystyssä huutamassa oikeuksiaan!

Suomalaisethan ovat lampaita suomettuneita alistettuja sorrettuja
ja kalossin alle piiloon meneviä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu