.....ja olen tor-selaimella liikenteessä.....kukaan ei voi enää jäljittää minua.......tämäkin tulee sen tuhannen proxyn kautta.....turha edes yrittää.......(risti)
Huonompi homma on se, etten pysty nyt laittamaan ristinmerkkiä lauseiden loppuihin, koska tubutin ei tue sellaista ominaisuutta ja vaikka tukisikin, eihän se näy muille kuin toisille tubutin-käyttäjille.......(risti)
Huonompi homma on se, etten pysty nyt laittamaan ristinmerkkiä lauseiden loppuihin, koska tubutin ei tue sellaista ominaisuutta ja vaikka tukisikin, eihän se näy muille kuin toisille tubutin-käyttäjille.......(risti)
Vastaukset 13
Vanhimmat
Ihanasti tulee Ubuntulla ristit....†
Ensin painetaan ctrl u, jonka jälkeen naputellaan unicode-koodi 2020, ja lopuksi enter....†
Samoin tulee oikean kristinuskon oikea risti....✝
Annappas kokeilen: Ei tullunna, ei tullunna. Tuli vain joku kummallinen ikkuna, jossa chromiumin sinistä tekstiä.....yritit huijata minua.....(risti)
† Kokeillaanpas kopioimalla: †
Nyt näyttää onnistuvan, mutta kohta selviää, näkyvätkö nuo normaaleilla käyttöjärjestelmillä (Windows ja Mac).
Se olikin crtl shift u. Kirjoitin väärin. Se "kummallinen ikkuna, jossa chromiumin sinistä tekstiä" on sivun lähdekoodi.
Ei toimi tuokaan yhdistelmä - ei tapahdu mitään.
https://en.wikipedia.org/wiki/Unicode_input#In_X11_.28Linux_and_other_Unix_variants.29
† Ihanasti toimii risti Ubuntussa †
Kari tuhoo........†
Ristin syöttö Ubuntussa:
https://vid.me/b8yQ
Windowsilla kirjoitettu! Siitä ei ole epäilystäkään.....†
Hyvin toimii ainakin Ubuntulla.....† Et Kari ole tunnetusti kovin välkky.....†
Nythän on niin, ettei linukseista tiedä tasan tarkkaan kukaan, mikä toimii missäkin jakelussa. Yhdessä toimii yksi, toisessa toinen, kolmannessa kolmas ja niin edelleen.....†
Kaikkien näiden eri jakeluiden yhteensovittamisessa menisi satoja vuosia, jos yksi ihminen siihen urakkaan ryhtyisi.....†
Nyt vastaukset pitää hakea - ei ainoastaan tuhannen proxyn, vaan myös tuhannen palstan kautta, saadakseen vastauksen juuri omaan jakeluun ja omaan laitteeseen, omiin lisälaitteisiin.......†
Ja lopputulos taitaa kuitenkin olla se sama - ei toimi.......†
Tubuttimet ovatkin kuuluisia juuri näistä moni-ultra-toimimattomuuksistaan....†
Missä windows, siellä valhe.
Moni-ongelmainen ja -osaamaton ristirunkkari näköjään taas vauhdissa. Hyypiö oikein nauttii siitä kun saa esitellä millä kaikilla tavoin se on jälkeenjäänyt.
Hänellä Tor-verkon käyttö olisi periaatteessa perusteltua sillä Niuvaniemen hoitohenkilökunta kaipailee häntä takaisin osastolle. Ristirunkkarille vaan Tor-verkon toimimaan saaminen on aivan liian vaikeaa alustasta riippumatta. Toisaalta hän on tyytyväinen kun hänen mielikuvitus Tor-verkko toimii.
Menikös taas jauhot suuhun linukshihhulille......†
Voi pikku witutinvajakkia kun sillä meni vellit housuun. Jospa äiti tulee ja putsaa. Jos oikein kauniisti pyydät.