Oliko kukaan katsomassa Scorpionseja? Outoa, että missään lehdissä ei ole ollut mitään mainintaa bändin vierailusta. AC/DC:tä uutisoitiin megalomaanisesti, mutta Scorppareista ei mitään, vaikka se on paaaljon parempi ehkä maailman paras.
Scorpions tykitti
rockyoulikeah
7339
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Juu siellä oltiin. Mulle kävi niin, että sain kaksi viikkoa sitten tietää konsertista fb:n kautta. :) Minua kiinnostaa tietää väkimäärä, mutta eipä ole vielä uutisoitu tuotakaan.
Joo, niin tykitti myös Haminassa! :-) Oon ihmetellyt samaa, missään ei kirjoiteta mitään... Kiinnostaisi myös konserttie yleisömäärät.
Lähes7000 oli katsojaa Pietarsaaren Sanomien mukaan http://online.osterbottenstidning.fi/Artikel/Visa/71626
Ja mielestäni yleisö eli mukan todella harvinaisen voimmakkaasti.
https://www.youtube.com/watch?v=hCMHEYtSpkQ
Ja siitä johtui että soittajat olivat todella hyväntuulisia lavalla ja ohessa olevalla videolla Kotak innostuu soittamaan ja imporisoimaa Wind Of Change:a suuremmaksi ja ilmavamaksi kun biisi koskaan aikaisemmin live tilantteessa on ollutkaan.
Itse pidän tätä keikkaa parhaana mitä olen nähnyt juuri siitä syystä että nyt soittajista näky että he tykkää soittaa.
Papat veti hyvän vanhan ajan kunnon shown Pietarsaaressa viime viikolla. Soundi oli hyvää ja biisit lähinnä mahtavia. Tuli ihan mieleen nuoruus ja tietenkin se kaikkein paras vuosikymmen eli 1970-luku. Erittäin onnistunut produktio kaiken kaikkiaan. Suosittelen vastaavia jatkossakin järjestettävän Pietarsaaressa vielä hyvinkin.
Paras on pändi tosiaan ja kuten yllä mainittiin " se paras vuosikymmen 1970-luku), niin katsopaakas tuubista seuraava pätkä, kyllähän lähtee!
SCORPIONS - Fly To The Rainbow (LIVE 1978)
Huh huh !
Ihananan !
Kuuman kostea !
Seventies oli se.
Vanhassa Terazzossa ja kellarin discopallon alla kuumassa kosteassa.
Heimojen monien rytmikkäästi yhdessä tanssiessa.
Pojat olivat kuin tiimalaseja.
Tuuheita vallattomia kutreja, hoikkia piukeita kuulalaakeri lanteita ja alhaalta leveänlahkeisia korkea korkoisia.
https://www.youtube.com/watch?v=2Ib2k1w3ER0
Sit tuli kasari.
Tiimalasimalli, kutimet ja meno hieman muuttui.
Oih !
https://www.youtube.com/watch?v=GmWmSdJbFbs
Eniten arvostan homo musaa esim.Judas Priest - Painkiller .