marokko on maailman paras maa ja varsinkin fes ja casablanca
marokko on maailman paras maa
10
1600
Vastaukset
- samamieltä
entäs marakesh
- Maailmanmatkaajat
Olimme 14-28.4.2017 TSS:n Marokonmatkalla. Ensimmäisen viikon kiersimme UNESCON maailmanperintökohteita: Marrakesch, Fes, Volubilis, Meknes, Casablanca ja Atlas-vuoriston ylitys. Oli todella mielenkiintoista nähtävää hyvin opastettuna! Toisen viikon nautimme Marrakeschin lähellä hyvässä hotellissa lepäillen, uiden ja herkutellen. Parissa läheisessä paikalliskylässä vierailimme ja maalaiselämää seurasimme. Suosittelen lämpiästi vastaavanlaista matkaa jos haluaa saada unohtumattomia matkaelämyksiä.
- Pipituli
Ahaa, millaiset siellä ovat työttömyyskorvaukset, yleiset lähes ilmaiset terveydenhoitopalvelut yms., maailman parhaassa paikassa?
- Sanna11111
Marokossa on hyvä olla etenkin (työssä) käyvän miehen vaimona. Ihanneilmasto!
- maansa.myynyt
Milloin marokkolaiset miehet ovat menneet duuniin. Siksi nämä suomisannat roudaavat ne Suomeen eläteiksi ja terroristeiksi.
- TaiLSPOLlta
Kannattaa kysyä tähän mielipidettä Turun Torilta
- theossi
Ihan perseestä. Parasta antia pienet leipomot, mistä saa croisantit patongit(nekin ranskan ansiota)
Agadirin kehuttu ranta sotkuinen ja ravintoloista tarjolla mahatautia.
-vanhojen musliminaisten puolivihaiset mulkoilut länkkäreihin. - Hrrnesaari
Tunteeko ketään Lahoucine Benouahya marokosta 28 vuotias?
- Anonyymi
Ihan kiva maa en tunne ihmisiä siis montaa sieltä mutta joitain
- Anonyymi
Siellä Marokossa on syytä olla varovainen. Voi joutua helposti piestyksi, jos herättää vääränlaista huomiota.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552533Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482367Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1011049- 64891
- 65819
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274707Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85700Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648