meilä tarketin matto joka haisee edelleen, asennuksesta noin 2 vuotta. vaihtoon menee ja tarketin mielestä omasta pussista. Rekun hoito ollut todella pitkävetistä ja huonoa tarketin ja myyjäliikkeen osalta, pesevät kätensä heti kun löytävät jonkun tekosyyn.
tarkett haisee
3
181
Vastaukset
- reaktion
Haiseeko matto vai tasoite/liima maton alla ?
- Anonyymi
Tarkett "muovimatoista " puuttuu uv suojaus. Tätä on myyyty Tarket suomessa jo ainakin 15vuotta. Näitä on varastoiissa raktav myyvissä liikkeissä edelleen. Tarket ei korvannut mitään. Laittaa syyksi liiman. Kiilto kävi tarkistamassa liiman se oli ok. Ei haissut miltään. Sain tietää että like josta ostin maton oli mynyt näitä 12-15vuotta vanhoja mattoja uusina. Suomen j. Lauronen ei sovi asiakaspalveluun. On ylimielinen. Olen ollut yhteydessä päkonttoriin Tarkett Ruotsiin. Se että matto aiheuttaa vakavan terveysuhan ei kyllä tällä kertaa olekaan läpihuutojuttu. Luin kommentteja j. Laurosen ylimielisestä käytöksestä kun asiakkaat tekivät reklamaatiota. Myös muovi ynm mattoja myyvissä liikkeissä ei ole tietoa mattojen sisältämistä aineidta. Matto on karhea haisee. Rakennus on uusi. Tätä osaa rakennuksesta ei voi käyttää asumiseen. Tuli kallis uudisosa talooni. Mutta viimeinen sana on sanomatta. Kuluttaja asiamiehen virastossa on myös hyvä tietää Tarketin ongelmista. Kysyin alustavasti asiaa lakitoimistolta jolla on toimipaikkoja saksa suomi mm. Muualla talossani on pulattiat. Eipä ole ongelmia. Uuden lattian laitto on iso homma kaikki pitää purkaa puhdistaa haju pois. Ahstman sain tästä myrkkymatosta. Olkaa tarkkoina. Muistakaa takuut! Kyselkää somessa miten on hyvä matto löytynyt ja onko korvattu jos on mennyt pieleen. Onko myyty sekundaa priimana.
- Anonyymi
Älä missään nimessä tyydy siihen että myyjäfirma/valmistaja ei korvaa. Vie asia vähintäin kuluttajaviradtoon. Sinun ei kuulu maksas likkeen mokaa. Liiman syksi ainakin Tarkett sanoo. Kiilto oy taas kertoo heidän liima ei haise. Tässä minun lattiassa on liima tarkidtettu koska Tarkett syyttää yleensä liimaa. Nyt oli Kiilto oy, n liima ok. Matosta puuttuu pintakerros. Siksi se haisee. Vaadi korvaus ja Korjaus! Suomalaista asiakasta on helppo höynäyttää. Tarkett Sweden ilä on uusi vd=toimitusjohtaja joka tietojeni mukaaan ei hyväksy asiakkaan huijaamista. Takuu on olemasss. Matoissa ainakin 2-3vuotta ja pidempäänkin jos on asiakasta huijattu. Haiseva mattosi on viallinen. Hae hyvitys rahana tai uusi matto asennuksineen. Muuten voit saada vaikean allergian.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1271984
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1001740Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy611414Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?801397Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M311038Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s47946Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm51943Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet44892- 73876
- 109873