DNA netti ei aukea!

dnaonsyopaa

En pääse nettiin, koska tuo saa*anan "DNA netti" vi**us**tana ei suostu aukeamaan! Klikkailen 1000 kertaa eikä aukea, joudun poistamaan ja asentamaan uudestaan niin pystyy menemään nettiin sit kun sulkee sen niin ei taas aukea! Mitä He*vettiä?

2

249

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hei!

      Oletko ollut jo asiasta yhteydessä asiakaspalveluun, onko vikaa tutkittu tarkemmin?

      Koskeeko vika DNA Netti yhteysohjelmaa vai ylipäätään nettiyhteyttä? Jos kyseessä on vain DNA Netti, varmista ettei sinulla ole tietokoneelle asennettuna mitään muita yhteysohjelmia muista mokkuloista, nämä voivat haitata toistensa toimintaa.

      Poista kaikki yhteysohjelmat koneelta, DNA Netti mukaanlukien ja käynnistä kone uudelleen. Asenna DNA Netti tämän jälkeen uudestaan mokkulalta.

      Jos ongelma taas koskee yhteyden toimimattomuutta, tästä kannattaa soittaa asiakaspalveluun p.044 144 044 jotta voimme tutkia mistä vika voisi johtua.

      Iiro / DNA Palvelu
      https://tuki.dna.fi

    • ohitadnanetti

      Ohita dna netti.
      Esimerkiksi jos jostakin löytyy muodosta puhelinverkkoyhteys ja siinä on esim. Huawei tai jotakin dna:han viittaavaa niin siitä vaan yhdistä ja soita. Netti pitäisi toimia sen jälkeen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      52
      9220
    2. Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"

      Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite
      Maailman menoa
      103
      6548
    3. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      124
      6273
    4. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      149
      4817
    5. Mitä haluaisit sanoa tänään hänelle?

      Rakastamallesi ihmiselle.
      Ikävä
      167
      4636
    6. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      93
      3233
    7. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      169
      2351
    8. Paras muistosi

      kaivatustasi?
      Ikävä
      65
      2218
    9. Miksi miehen on hankala ymmärtää

      Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.
      Ikävä
      159
      2166
    10. Mitä sä musta oikein haluat?!

      Anna olla jo.
      Ikävä
      57
      1997
    Aihe