En pidä ihmisistä, jotka aloittavat turhia keskusteluja tällaisiin viestipalveluihin kuin vaikka Suomi24. Nettiin kirjoittajat ovat mielestäni elämäänsä kyllästyneitä ja säälittäviä tapauksia. Erityisesti inhoan tekstejä, joissa vain haukutaan muita ja kritisoidaan toisia. Erityisesti CAPS LOCKIN KÄYTTÖ ÄRSYTTÄÄ MINUA SUURESTI, enkä voi sietää huutomerkkejä!!!!
En pidä ihmisistä, jotka kirjoittavat enemmän kuin yhden kappaleen. Mitä turhaa jaarittelua! Inhoan myös ihmisiä, jotka viesteissään ilmoittavat inhoavansa toisia. Minä inhota kielessä esiintyviä epäjohdonmukaisuuksia, enkä ainakaan itse tee koskaan kirtoitusvirheiyä. Ja voi saatana soikoon minua ärsyttävät kiroilijat!
Mitä järkeä on hengailla netissä keskellä päivää, kun voisi olla ulkonakin? Lopettakaa siis hienojen lopetuskappaleiden tekeminen ja menkää nauttimaan ulkoilmasta!
Nettikirjoittelu on turhaa
10
79
Vastaukset
- itealotit
No juurihan sinä itsekin aloitit turhan keskustelun! JOTEN OLET ITSEKKIN SAMANLAINEN!!!!!! KÄYTÄN CAPSLOCKKIA JA HUUTOMERKKEJÄ VAI JOTTA ÄRSYYNTYISIT!!!!!!!!!!!!! :D
- 416
mahtava provo
- Patakakkone
Parempi ku Immosen.
Liikaa yleistystä, hieman huonoja ja epäjohdonmukaisia ilmauksia, mutta muuten olen osittain samoilla linjoilla. Varsinkin aloittaessani kirjoittelun nettipalstoilla, minua häiritsivät kirjoitusvirheet, mutta olen oppinut ohittamaan ne. Tässä nyt en puhu aivan puhekielisistä ja hutiloiduista kommenteista; ne ovat edelleenkin mielestäni aivan kamalia.
Minun mielestäni ulkona oleminen ja netissä kirjoittelu eivät ole mitenkään toisiaan poissulkevia asioita. Kumpikin voivat olla tasavertaisia harrastuksia.
Kuka näillä palstoilla muuten väkertää lopetuskappaleita. Edes minä en sitä tee!Minä väkerrän. En aina, mutta pitkän stoorin päätteeksi kyllä.
Mielestäni aloitus oli ihan hauska. Tulkitsen tämän nyt huumoriksi ja kyvyksi nauraa myös itselleen (aloittajahan syyllistyy oletettavasti tahallaan kaikkeen kritisoimaansa).
Aloittaja, mitä mieltä muuten olet hymiöistä? Minun mielestäni ne ovat ärsyttäviä liian paljon käytettyinä. Joskus on hyvä käyttää hymiötä, ettei tule väärinkäsityksiä viestin merkityksen suhteen. Hymiöllä voi osoittaa vaikka ironista sävyä. Joka väliin on kuitenkin aivan turha tunkea mitä erilaisimpia hymiöitä, joiden tulkitsemiseen tarvitsee hymiösanakirjan.
- Sanonvaan
Itse olen vankasti hymiöitä vastaan, enkä juuri käytä niitä.
- Sanonvaan
Esimerkiksi silmää iskevä hymiö tuo viestiin tarpeetonta häröilymeininkiä. En käytä, enkä suosittele käyttämään. If you know what I mean ;)
Sekin on yksi juttu, että kaikkien kannattaa opetella kappalejako. Ei sivun mittaista kappalejaotonta tekstiä vain jaksa lukea varsinkaan, jos se on täynnä kirjoitusvirheitä. Jos viestissä on lyhyitä kappaleita, sen ehkä jaksaa lukea, vaikka sitä ei niin viimeisen päälle huolitellusti olisi kirjoitettu.
- atry9
Ajanvietettähän tämäkin vain on. Siinä mielessä missä sosiaalinen elämäkin on.
http://pulinat.keskustelu.info/index.php
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad741290- 43921
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että360753- 127709
- 53683
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän116656- 51648
Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä38615- 76602
- 56584