Laudepaketti

Nimu

Tilasin Puutukku Oy Kaarinasta laudepaketin. Sähköpostiin tuli kuittaus tilauksen vastaanottamisesta. Nettisivut lupasi toimittaa lauteet 2-5 arkipäivässä. Meni viikko, melkein toinenkin. Yritin tavoittaa myyjää puhelimella kymmeniä kertoja, vastaaja aina päällä. Jätin soittopyyntöjä. Kerran joku juippi vastasi ettei ole koneella ja lupasi soittaa myöhemmin. Turha toivo. Soittoa ei kuulunut. Lähetin sähköpostia, viimeisenä peruuttaakseni kaupan. Uskomatonta toimintaa. Jäi paha maku suuhun kyseisestä firmasta.

Muilla kokemuksia?

5

412

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Joane

      Testi

    • duunari2

      Pelkästään myönteistä kokemusta. Tilasin saunan seinä- ja kattopaneleja kyseisestä firmasta ja juuri sillä hetkellä toista ei ollut saatavilla ja lupasi, että seuraavan viikon tiistaina olisi. Pyysin soittamaan heti, kun panelit ovat heillä ja tiistaina puolen päivän aikaan firmasta soitettiin, että panelit ovat tulleet. Keskiviikkona kävin ne hakemassa.

      • Duunar3

        Me odotettiin heiltä toimitusta 2 viikkoa eikä mitään kuulunut. Lopulta saatiin vastaava tuote melkein puolta halvemmalla lähikunnasta. ;)


    • Saunanrakentelija

      Ei merkkiäkään asiakaspalvelusta. Mitä virkaa on tarjouspyyntö/palautelomakkeella, jos ei mitään vastausta kuulu. Lisäksi lähetin sähköpostia suoraan viitaten jo aiemmin jättämääni yhteydenottoon - ei mitään vastausta! Huonot ensikokemukset tästä.

    • Puu-ukko47

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt tajusin mitä haet takaa

      En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä
      Ikävä
      40
      3027
    2. Kaksi tyttöä putosi

      Minkä takia ne tytöt katolle oli kiivenny?
      Helsinki
      72
      2585
    3. Mitä haluaisit tänään sanoa kaivatullesi?

      Onko sydämelläsi jotain?
      Ikävä
      174
      2344
    4. Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?

      En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?
      Suomussalmi
      35
      2081
    5. Kiitos kun sanoit ikävästi minulle, herkälle

      Sait kesälomani pilattua😔
      Ikävä
      18
      1446
    6. Salilla oli toissapäivänä söpö tumma

      Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen
      Ikävä
      41
      1376
    7. Naiselle mieheltä

      Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?
      Ikävä
      22
      1373
    8. Eiii...

      Etkä! 😘
      Ikävä
      13
      1259
    9. Kaipaan niin....

      Aaawww mikä kaipuun tunne iski ja lujaa🥺😭❤️
      Ikävä
      10
      1254
    10. Mikset vain

      Unohtaisi?
      Ikävä
      22
      1231
    Aihe