Haluaisin omakotitaloni takapihalle koristeeksi 30 millisen autocannonin, jolla voi lämpimien myöhäiskesäpäivien viihteeksi paukutella ilmaan ja nauraa kovaan ääneen, miten kova potku siitä lähteekään. Kuinkahan pitkä mahtaa lupaprosessi olla, ehtineekö vielä täksi kesäksi?
Vastaukset 3
- Äitis-taistelija
Tuskimpa paljoa pidempään kuin mitä mulla meni ydinpommin lupa-hakemuksen käsittelyyn = about pari viikkoa.
- isäsi
Onneksi koulut alkavat ensi viikolla ja teineillä on muutakin tekemistä.
- Maanpuolustamiseen
Eiköhän siihen luvat heltiä, kun perustelet maanpuolustus taitojen ylläpidolla.
Kaikki kertauharjoitukset saa lopettaa, jos lupaa ei myönnetä siviilille maanpuolustus taidon ylläpitämiseen vapaa-ajallaan.
Mielestäni maanpuolustus taitojen harjoitteleminen vapaa-ajalla ansaitsee lisäksi kunniamitallin ja kutsun presidentin itsenäisyyspäivän linnanjuhliin.
Jos ihminen vapaaehtoisesti omalla vapaa-ajallaan ylläpitää maanpuolustus taitoja, niin tällainen ihminen myös innokkaasti maata puolustaa, mutta jos kaikki mahdollisuudet sitä harrastaa kielletään ja vain virkavallan määräyksestä kertauharjoituksiin pakotetaan, niin pakottamalla saa vain maanpuolustus vastaisuutta, kun se ei ole vapaa ehtoista, niin ei se innosta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 101869
Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r1671088Totta on asia. Jeffrey Cohen on jättänyt Sofian.
Vaimon viesti on paljastanut totuuden.265991- 76862
- 63788
- 75751
Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?22696Kuinkahan monen
Naisen puolisoa olet nainen vikitellyt ja eron aiheuttanut? Toivottavasti karma on ku*sut muroihisi useamman kuin kerran69671Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?138657- 62626
- 42609
Mies, kumman ottaisit mieluummin
176 cm vai 154 cm naisen, jos molemmat muuten yhtä viehättäviä? Mikä on oma pituutesi?122595Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het32588Tekisi mieli vetäistä kunnon jurrit sinun kanssasi
Ja keskustella asiat, ei tästä tule hevonvttua.44559- 51553
- 55538
- 38519
Kerro mies tarinasi
Miksi kaikki meni niinkuin meni? Haluaisin vieläkin ymmärtää. Tuskin saan vastausta häneltä, koska etsin aavikolta juuri20508Anteeksi mies
En jaksa tätä…, en halua, että sinulla on paha mieli tämän takia. Viestiä Sinulle.40503- 30493