kumpa tietäis mikä homman nimi?

seukattu on 2 vuotta ja yhdessä jo asutaan kihloihinkin mietitään mutta kumppanini vain jotenkin hiipuu minusta kauemmaksi ,paljon vaan omien juttujen parissa en oikeen ymmärrä häntä joku vain häntä painaa kumpa tietäisin mikä,kiitos jos joku katsois meijän tulevaisuutta miten se nyt sitten oikeen menee.
1172
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Toivottavasti kysyjä olen vielä kuulolla!
(1.tämänhetkinen tilanne 2.suhteesi asiaan/ongelmaa/ihmiseen 3.asian/ongelman syy/merkitys tai miten toinen osapuoli näkee sinut (kysymyksestä riippuen) 4.neuvo asian ratkaisemiksi/ näkymä tulevaan).

1.sauvojen ässä: Elämä tarjoaa tiettyjä tilaisuuksia. Joskus tietty innostus tarttuu ihmiseen ja vie häntä mukanaan. Näin on ilmiselvästi käynyt kumppanillesi. Elämän laatu kuitenkin paranee kun elämä on "juurevaa" ja lähimmät tietävät paremmin mitä tekevät. Juurettomuus voi olla siis haitallista lähiomaisille. Et huolehdi siis turhaan.

2.lanttien 7: Pelkäät että suhteenne on menossa väärään suuntaan. Kortti kehottaa myöskin odottamaan, sillä kumppanisi käytös ei ehkä ole lopullista. Kuitenkin kumppanisi on ehkä kadottanut oikean ajoittamisen taidon. Kyse on kiirehtimisestä, joka ei johda mihinkään. Pitäisi löytää luonnollinen rytmi asioille.

3.lanttien ässä: Tasapaino tuo turvallisuuden tunnetta. Vapaus merkitsee myöskin vastuuta niistä asioista joita kukin tekee. Vastuuttomuus luo turvattomuutta paitsi itselleen, myöskin lähiomaisille. Sinun kannattaa tehdä päätöksiä, jotka tuovat sinulle turvaa. Turvattomasti ei kannata elää. Kiireisten ihmisten kanssa eläminen ei ole suojaisaa elämistä.

4.maljojen4: Kehotus hiljentymiseen, mieti millaisia ratkaisuja haluat tehdä. Tunteesi ovat sinun sisimpäsi kuvastin, seuraa niitä. Irtaudu siis niistä elämääsi liittyvistä tekijöistä, jotka eivät tuo sinulle rikkautta. Ole selkeä, ja etsi selkeyttä. Jos elämässäsi on ihmisiä, jotka haittaavat tuota sisäistä tyyneyttäsi, on se sinulle haitaksi. Tee ratkaisut siten että ne lisäävät tyytyväisyyttäsi elämään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pauleemi kirjoitti:

seukattu on 2 vuotta ja yhdessä jo asutaan kihloihinkin mietitään mutta kumppanini vain jotenkin hiipuu minusta kauemmaksi ,paljon vaan omien juttujen parissa en oikeen ymmärrä häntä joku vain häntä painaa kumpa tietäisin mikä,kiitos jos joku katsois meijän tulevaisuutta miten se nyt sitten oikeen menee.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu