Pahis rasistit

Kivisripa

Mua on alkanu syömään, kun noi YLEn vihervassarit toimittajat on huolissaan noista mustista pojista, siis Immonen ja Jyväskylän natsit on säälittäviä, lusikalla annettu, ei voi vaatia kauhalla.
Olen 47- vuotias äijä, siis rasistipaska, mutta ihan tosi voitasko puhua asiasta ihan totta.
Mun puolesta vois tehdä silleen, että meidät 40 äijät vietäs kuopan reunalle ja nappi ottaan, kun ollaan niin paskoja, saattas olla Kreikan tie aika lähellä, me kun vaan kustannetaan tän maan asumistuet, opintotuet, koulut ja terveydenhuolto
Että jos sais vähän kunnioitusta, mä ymmärrän noita vihreiden- ja leppäkerttujen puheenjohtajia herraspenskoja ei ole tarvinnut koskaan rahaa miettiä.
Mites, jos vaikka joku YLE n toimittaja tutkis Somali- miesten verokertymän viimeseltä 5- vuodelta, vai olenko mä nyt rasisti.
Vittu, yhteiskuntasopimusta tehdään, kyllä mua kiinnostas minkä takia mä teen pari tuntia päivässä ilmaseksi, vois noi somalitkin osallistua, jätkät veti kiljua palmun alla ja kun tuli sota nää maisterit tuli akkojen hameen helmassa Eurooppaan

2

195

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Maailmankansalainenmäoon

      Minkäs maalainen itse olet? Mä en nyt ollenkaan saanut käsitystä, että mitä tarkoitat. Sanoja oli toisensa perään, ja jokaisen niistä kyllä ymmärsin, mutta kun kokonaisuutena sun lauseet ei vaan ollut ymmärrettäviä. Ja mitä tekemistä Suomen politiikalla on Dominikaanisen tasavallan kanssa?

      Ja missä kaupungissa asut? Olen kuullut maalla asuvien kommentoivan somalien työllisyyttä vaikkei he edes kovin montaa tunne. Pääkaupunkiseudulla mulla on ollut jokaisessa työpaikassa somalityökavereita ja opiskelukavereita. Myönnettäköön, että vanhaa polvea ei tunnu kiinnostavan töiden teko, mutta nuorempia kiinnostaa kovasti yhteisönsä maine. Usein naiset jää kotiin lasten kanssa, mutta haittaako tuo, jos mies käy töissä. Itsekin olen nykyään kotiäiti, jonka mies hoitaa elatuksen.

      • kuinkas

        No täähän on selvää; meillä on muka varaa maksaa tukia kehitysmaihin, asuttaa ja elättää kaikkien muiden maiden sotapakolaisia, ja vielä omat juopot ja hullut.
        Ja sitten kun nämä meidän "rikkaat" matkustaa ulkomaille, he maksavat mukisematta neljänneksen hintatasoisessa maassa suomalaisen tason mukaan pyydetyn hinnan! Se vääristää niiden kolmansien maiden asukkaiden köyhempien ja rehellisten ihmisten taloutta entisestään, koska vain huijarikauppiaat ja varkaat pärjäävät silloin!
        Eihän tuo juttu oikeastaan tänne kuulu, vaikka sivuaakin kokonaisuutta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta

      Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark
      Maailman menoa
      146
      5465
    2. Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin

      Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p
      Maailman menoa
      136
      3578
    3. "Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?

      Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?
      Ikävä
      126
      3319
    4. Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin

      Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m
      Maailman menoa
      36
      3203
    5. Mies, kerro minulle vielä jotakin aivan uniikkia

      ja ainutlaatuista minkä vain me kaksi voisimme ymmärtää jos olemme sen kokeneet ja eläneet, jotta ihan varmasti tietäisi
      Tunteet
      43
      2704
    6. Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %

      Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.
      Maailman menoa
      37
      2265
    7. Tiedän ettei

      Meistä mitään tule. Toinen oli sinulle tärkeämpi
      Ikävä
      22
      2218
    8. Hyviäkin uutisia tulossa, hallinto-oikeus asettaa toimeenpanokieltoon

      Hyvinvointitalon työmaa pysähtyy. Rillankivi+energia ja vesi kytkyrahanpesu stoppaa. Tytäryhtiöiden hallitusjäsenet+kon
      Pyhäjärvi
      229
      2156
    9. prööt prööt nyt ottaa vihervassaria pattiin!

      Korvatkaa R kirjaimet L kirjaimilla ja sanokaa ääneen "Jari Kurri etsii pakoputkiautossaan jarruja".
      Maailman menoa
      11
      1894
    10. Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä?

      Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä? Onko se joku suomalainen viihdepläjäys, brittirikossarja, amerikk
      Tv-sarjat
      92
      1804
    Aihe