Oliks se sitten siinä? Yksi tapahtuma saadaan neuvoteltua miljoonia maksaneeseen puistoon koko kesänä? Sibelius juhlavuosikin, kaikkea lupailtiin, muttei mitään. konserttien välissä kuulemma kansalaiset voivat pitää puistossa häitä ja hautajaisia ihan vapaasti. Moniko on hyödyntänyt ja vienyt häävieraansa nurmikolle istumaan?
Tapahtumapuiston käyttö
Kertakäyttöpuisto
11<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Elomessuilla oli kysely jossa sai huutoäänestää kenet tahtoo esiintymään. Haluan Cheekin.
Keekki sulla on housussa.
Minulle myös Cheek :)
Cheetah on ihana.
Perzuikkimamma on tyytyväinen kun perzuikit järesti sille asunnon kuusikosta. BUAA-AAAA-AHH.
Hautapaikkoja ilmaiseksi konserttipuzikosta?
Joo, tässä se nyt sitten oli. Tehtiin tosiaan vain yhtä konserttia varten. Syyskuussa aletaan taas rullaamaan siirtonurmea ja se on kuulemma myyty Suonenjoelle lestadiolaisten kesäjuhliin.
Pirun hyvä paikka lennättää paperiliidokkeja kun katsoo vielä tuulen suunnan niin enkat rikkoontuu. Sain viime viikolla tylppäsiipisen A4-arkista taitellun liidokin pysymään ilmassa 32 sekuntia. Tämmöistä paikkaa me ollaan jo kauan haviteltu Hämeenlinnaan. Ei turhaan tehty tätä lentokenttää.
sää et osaa tehä ees liidokkei
Nyt olisi hyvä sauma saada weekend festival hämikseen..
keep on dreaming. siitähän sulle demulien valehtelijoiden klubi palkan maksaa.