Selväähän on, että puhutaan nyt 99% vain asuntovelallisista.
"tällä hetkellä tilanne näyttää hankalalta etelän kasvukeskuksissa. "
http://www.iltasanomat.fi/tyoelama/art-1439082324982.html
Velalliselle kaikki on kohta liian kallista.
"tällä hetkellä tilanne näyttää hankalalta etelän kasvukeskuksissa. "
http://www.iltasanomat.fi/tyoelama/art-1439082324982.html
Velalliselle kaikki on kohta liian kallista.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Näiden olisi sitten määrä ostella toinen toisiltaan niitä kämppiä aina 10% kalliimmalla:) Voi himan hintaviisarin suunta vaihtua.
Artikkelissakin mainittiin naapurikateus, joka ajaa ihmiset äärimmäisyyksiin vietyihin velkataakkoihin. Tämä on juuri sitä Nurmijärvi ilmiön ja Suomela lehden kirittämää elämäntapaa.
Nohuh. Koskakohan ihmiset oppisivat elämään omaa elämää välittämättä naapurin hankinnoista?
"Nykyisin monella on asumismenojen lisäksi rutkasti muitakin velkoja ja luottoja, jotka kasaantuvat vuosien mittaan".
Täällä väittävät lyhennysvapaita otettavan huvin vuoksi ja sijoittavat säästyneet rahat tuottavasti. Lainaa kun ei kannata lyhentää, kun korot matalalla.
Osuvasti todettu. Nuo pellehermannit sortuu lopulta varmaan pikavippeihinkin kun vielä pari viikkoa halutaan pitää huojuvia vauraan unelmaelämän kulisseja pystyssä... :D :D
Veit sanat suustani. Siinä lääkärin palkkakin hupenee velkataakkaan kuin huomaamatta. On usean vuoden miina mihin monet ovat tietämättään astuneet.
FINANCE JOE IS RICH
YEAH Finance Joe YEAH