HAIRSTORE HUIJAA RIIHIMÄELLÄ

HUIJATTU100

PÄÄSTIN EKAA KERTAA 12 VUOTIAAN LAPSENI YKSIN KAMPAAJALLE.
NO TIETTY KÄVI NIIN KUIN EPÄILIN .. KAMPAAJA VEDÄTTI PUOLET ENEMMÄN KUIN TAVALLISESTI1
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

EI EDES PESUA VAAN VAIN LATVOJEN LEIKKAUSTA JA SIVUJEN LYHENNYSTA 43 E.

KUN MINÄ MUKANA NIIN 25 E KORKEINTAAN!!!!!!!!!!!

ÄLKÄÄ KOSKAAN PÄÄSTÄKÖ LAPSIA YKSIN KAMPAAMOON!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
HUIJARIT LIIKKEELLÄ JA EIVÄT ANNA EDES KUITTIA!!!!!!!!!!!!! PIMEÄTÄ RAHASTUSTA!!!!!!

2

130

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • oletko-nyt-aivan-varma

      Oletko aivan varma ettei käynyt niin, että kampaaja kysy lapselta pestäänkö ja tähän vastaus "ei - lyhennys vaan" josta lasku max. 20 euroa. Tämän jälkeen muksu lähti kavereiden kanssa pizzalle loppurahalla ja sanoi kotona ettei saanu kuittia.. vaikka tietysti sen sai..

      Ei varmaan kannata huudella täällä asiasta, kun voit mennä kerta itse tarkistamaan asian kampaajalta. Varmaan muistavat yksin liikkuvan lapsen ja mitä häneltä veloitettiin. Tuon jälkeen voit pienen huijauksen tehdä muksulle jos epäilet jo asiaa sanoen "mites asia on, kun kampaaja näytti kuitin jossa 20 euron veloitus..".

    • tapahtuihämeenaukiolla

      No eipä oo ainoa paikka Riksussa, joka toimii noin. Itse varasin tyttärelle hiusten leikkuun ja kampaaja ilmoitti hinnan. Vein tytön kampaajalle ja kävin nopeasti asioilla niin, että ehdin takaisin kun toimitus oli jo ohi. Tytär oli maksanutkin jo ja yllättäen hinta olikin noussut kympillä. Pelkkä latvojen tasaus, johon meni n. 15 minuuttia. No, tytär oli leikkaukseen tyytymätön ja nyt säästyykin kampaamomaksut, kun minä kuulemma leikkaan paremmin. Eli ahneelle kampaajalle taas yksi asiakas vähemmän.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      189
      5098
    2. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      25
      4482
    3. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

      Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
      Maailman menoa
      9
      3147
    4. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

      Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
      Maailman menoa
      259
      3049
    5. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      150
      2968
    6. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

      Aivan totaalisesti..
      Ikävä
      52
      2541
    7. Oot se sinä

      Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
      Ikävä
      27
      1939
    8. Vieläkö olet

      Rakastunut minuun? Minä sinuun
      Ikävä
      56
      1883
    9. Toivotko vielä kohtaamista

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      77
      1824
    10. Ei siinä kauan

      Menisi jos olisimme kahden
      Ikävä
      22
      1797
    Aihe