Mikä tämä kotikokous touhu siellä Joutsan suunnalla on jossa jaetaan jotain ilmaista ruokaa . Voiko sitä saada kuka vaan?
Leivonmäen ruuanjako?
8
345
Vastaukset
- ehtnrthhmtyjm
Ne ruuat menee jatkossa turvapaikkahuijareille Joutsenlampeen. Toisessa ketjussa luki pariin kertaan ettei näiden huijarien tulo ole keneltäkään pois. Saanen olla erimieltä. Joutsalainen nuoripari 1 lapsi ja irakilainen suurperhe on vailla asuntoa, 1 asunto on vapaana, arvatkaa kumpi sen saa. Ilman jäänyt nuoripari vielä kustantaa sinne veroillaan kalusteet ja kodinkoneet. Näin se tulee menemään. Näin on käynyt Helsingissäkin. Joutsan palvelujen alasajo on alkanut...
- asserti
Joutsan alueela saa ilmaista ruokaa muualtakin kuin Vapaasrk:n puljusta. Mies ja peräkontti peräaatteel.
- Jepjeo
Eiköhän leivonmäelle tulevat ruuat mene edelleenkin Leivonmäellä niitä tarvitseville, ota yhteys Nissisen Seppoon niin varmasti toimittaa ruoka-apua sitä tarvitsevalle :)
- hunger
Ihmeellistä,että joku näkee vaivaa suomalaisen nälän suhteen. Iso kiiiitos !
- JaanaW
Äärimmäisen sairas hengellinen yhteisö.
- H4rr1
Perusteita todella kaipaisin. Millä tavalla sairas? Hengellinen yhteisö tietääkseni kyllä. Eli uskovaisten joukko. Mutta äärimmäisen sairas? Kova väite. Ellei sitten pidä Jeesukseen uskomista ja köyhien ruokkimista sinänsä sairaana. Minun mielestäni ovat tehneet vilpitöntä ja hyvää työtä.
- asrtbad
kui nii???????????????
- jaanaW2
Eivät toimi aidossa hengessä! onneksi sitouduin eroon heistä..syylistävät jos vähänkin on eri mieltä heidän kanssaan, ylpeyden henki loistaa ..kaikessa toiminnassa..kotikokouksissa,somessa ym. vaikka kuinka näyttää että auttavat heikoimpia..riistävät heitä samalla..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1706824
- 594582
Etsin vastaantulevista sua
Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s353853- 673135
Kaikesta muusta
Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko161925Tekis mieli lähestyä sua
Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗271656- 171640
Ajatteletko koskaan
Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹401553- 341419
- 1431197