Haluaisin hartiajumin (työperäistä) takia mennä hierojalle, mutta lähialueella löytyy vain miespuolinen. En ole ollut hieronnassa ikinä, mutta hiukan ahdistaa ajatus...tätä on kyllä kehuttu ja kiitelty, että varmasti on hyvä ja ammattitaitoinen. Kysyisinkin erit. naispuolisilta lukijoilta että onko sillä väliä onko mies- vai naishieroja, paljonko pitää ottaa paljaaksi ja niinedelleen. Tämä asia on tosiaan vähän hankala, mutten kehtaa kenellekään myöntää :(.
Ensikertalainen hierojalla
5
1409
Vastaukset
- äläoleonneton
Hei,
parikin tuttavaani ovat hierojia ja eivät koskaan pakota asiakasta ottamaan vaatteita pois kuin sen verran että pääsee hieromaan. Sinulla on oikeus sanoa jos haluat että vain tietyistä kohdista hierotaan ja miten paljon otat vaatetta pois.
Sillä ei ole väliä onko hieroja mies taikka nainen, hieroja haluaa helpottaa fyysistä oloasi kivusta ja usein antaa vinkkejä miten istua ja seistä jne jos kipu on linkittynyt totuttuihin tapoihin. - koulutettu_hierojatytsy
Hei, olen juuri valmistunut hieroja, ja mieshierojia ei todellakaan kiinnosta sinun alastomuus. Siis anteeksi nyt näin suoraan sanottuna, mutta hyvä hieroja ei katso sua naisena vaan se hoitaa sun lihasjumit kuntoon. Jos sitä hierojaa kehutaan, kannattaa uskoa kehuja. :) Itse olen siis naishieroja. Yhtälaillä minäkin hieron sekä miehiä että naisia, nuoria ja vanhoja. Käyn myös usein sekä mies- että naishierojilla, oppimassa uusia "kikkoja". :) Rohkeasti vaan!! Jos haluat niskan/selän alueen hieronnan, sun tulee ottaa paita pois, rintsikat voi pitää päällä jos et halua niitä ottaa pois(kun menet pöydälle hieroja avaa hakasen ja hoidon jälkeen laittaa kiinni myös). Kannattaa ehdottomasti kertoa että olet ensimmäistä kertaa ja vähän jännittää niin hieroja ottaa sen huomioon. Ennen hierontaa hieroja tekee usein lyhyen alkututkimuksen jotta selviää missä lihaksissa ongelma on.
- Ketjun_aloittaja
Kiitos vastauksista! Hierojatytsylle: en siis todellakaan luule että ammattitaitoista hierojaa hetkauttaisi paljas nahka suuntaan tai toiseen, MINÄ vain koen oloni "noloksi", eikä se tietenkään johdu muusta kuin omien korvien välistä. Mutta ehkäpä uskaltaudun tällä puheella, sanon että selkä ja hartiat vain. Kiitos vielä teille asiallisista ja rohkaisevista vastauksista!
- hieroja1
itsellä vastaava tilanne kun olin hieronta kurseilla jossa arvalla valittiin parit toisella kertaa tulikin nainen pariksi ja uusi tilanne monelmille josta jännitynyt olo seuraavalla kerralla tuli uusi nainen joka oli jo alaa vuosia tehnyt niin olo oli paljon remnonpi ja tajusin työ on työtä oli sitten nais tai mies asikas kyseessä.
- Intialainenpäähieronta
Päähieronta tai joku shiatsupohjainen? Näissä vaatteet päällä kaikilla. Ja päähieronnassa myös niska, hartiat, kasvot.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Marinin hallituskaudella Suomen BKT sentään kasvoi
Tämä ns. kauhukabinetti ei ole saanut aikaan kuin vahinkoa. Otti ennätysvelat rikkaiden veroalennuksiin ja sai työttömyy122128Huulitäytteet ja tekotisssit
Kylillä kulkiissa olen huomannut että tässäkin tuppukylässä on hameväki alkanut muokkaamaan ulkonäköään huulitäytteillä1431667Drone-epäily Uudellamaalla
Ihmisiä kehotetaan siirtymään sisätiloihin. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012008358.html1221239Nuorille miehille ei kelpaa enää paljon käytetty nainen
"En ikinä huolisi mitään kyläpyörää", Tomi täräyttää TikTokissa https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/27182b8f-7759-49d0-82211212Sait mut mies heikoksi
Yllätti tämä asia nyt kyllä. Olet ollut mielessä koko ajan. Ei riitä pelkkä kevät nyt syyksi. Veit jalat alta. Pannaan m861114Vauvat syntyvöät vihan lapsina?
Kyllä on pimeä oppi, ja olen ollut täydessä pimeydessä opillisesti, että pienet lapset syntyisivät paholaisen lapsina. O661055Stefan Therman. Vakava syyte ja vankila uhkaa.
Nyt ei taida mies selvitä enää selityksillä.97886Unelma tilanne
Miten haluaisit, että tilanteenne etenisi tai miten toivoisit hänen lähestyvän sinua? Vai toimitko mielummin itse, jos j70842- 79831
Iivarilla johtopäätösten aika
Kun veteraanipolitikko ja pumppuvoimalavastustaja Pikkarainen aloittaa eilen nähdyn ulosmarssin on Iivarilla johtopäätös46701