Mitä Simo Salmiselle kuuluu? ???

MitäKuuluuSimolle

Mitä Simolle kuuluu? ?? Hänhän on jossain hoitatalossa, mutta se mitä haluaisin tietää on se että pystyykö Simo esim kävelemään ilman apua tai onko hänellä jotain sairauksia tai onko hän ihan köyhä? ??

Kertokaa!

7

431

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • MitähänLienee

      Vissiin Salossa jossain hoitokodissa.
      Jokunen vuosi sitten kertoi julkisuudessa sairastuneensa masennukseen, mutta on kuulemma jo toipunut siitä takaisin normielämään.
      Ja onhan miehellä ikääkin jo reilu 80v, eli eiköhän sitä tuossa iässä usein ilmene jo jotain muutenkin..
      Käsittääkseni on aikaslailla tyhjän päälle jäänyt(rahallisesti) näistä ajoista, kun puuhasivat noita juttujansa Speden ja Veskun kanssa. Ja eräästä haastattelusta jotenkin sain käsityksen, ettei ole tekemisissä Loirin kanssa, jos nyt eivät ole riidoissakaan.
      Vissiin näiden kaikkien juttujen takia ei juurikaan viihdy enää nykyään julkisuudessa.
      Mutta mistäpä sitä sen tarkemmin tietää muiden asioista.

    • Tuomas_Mattila

      Simohan yritti monenmoista bisnestä mutta ei mikään oikein ottanut tulta alleen. Oli ravintoloita sun muita, jotka menivät nurin.

      Ja 90-luvun alussa hänellä oli jonkinlainen lasialan yritys, sen kummemmin en sen toiminnasta tiedä mutta ilmeisesti taiteellinen Simo muotoili lasia, ja sen 90-luvun alun laman takia yritys meni nurin ja Simo velkaantui pahanpäiväisesti. Siitä se hänen varsinainen alamäkensä alkoi eli konkurssi, velkavankeus ja myöhemmin asunnottomuus.

      Spede puolusti eläessään aina Simoa, kun hänen yrityksensä menivät nurin, ja niinpä ainakin minulle oli melkoinen yllätys että Speden kuoltua Simo alkoi erilaisissa muistelmissa puhua Spedestä pahaa, kuinka hän oli Speden komedioissa aina se kolmas pyörä Speden ja Vesku Loirin kimpassa jonka kohtalona oli ottaa se täytekakku naamaan ja tällaista. Muistaakseni Simo arvosteli jopa Speden maksamia palkkoja, joita puolestaan niin Vesku, Hannele Lauri kuin muutkin Speden vakionäyttelijät ovat kehuneet jopa paremmiksi kuin muut sen aikaiset näyttelijänpalkat olivat.

      Mutta hieno mies Simo on, ei siinä mitään. Paljon enemmän norsunvitulla tämän kansan naama olisi ilman Spedeä, Simoa ja Veskua.

      • Anonyymi

        Ei suomalaisten ilmeet enempää vois olla norsunvitullaan kuin ovat


    • surunvalittelut
    • väke

      Levätköön rauhassa!

    • lepäärauhassa

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Petteri Orpo on satusetä

      Väittää että työllisyys on Suomessa samalla tasolla kuin hallituksen aloittaessa kesällä 2023. Fakta on, että työllisi
      Maailman menoa
      65
      3272
    2. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      90
      3066
    3. SDP pelastaa uppoavan Suomen

      2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis
      Maailman menoa
      177
      3008
    4. Orpo ja Purra, käykää hakemassa oppia Espanjasta

      Espanja on näyttänyt kuinka kova työttömyys nujerretaan ja saadaan maan talous palautettua nousu-uralle. Ei ole häpeä kä
      Maailman menoa
      41
      2366
    5. Minkä ikäinen

      on kaipaamasi ihminen? Minä vuonna syntynyt?
      Ikävä
      130
      2356
    6. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      205
      2211
    7. Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!

      Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li
      Euroviisut
      36
      1714
    8. Jääkiekon MM:t pitää siirtää MTV:ltä Ylelle

      Persuille ikäviä uutisia taas. . Valtioneuvoston asetuksen mukaan MM-kisat kuuluvat kansallisesti merkittäviin tapahtumi
      Maailman menoa
      52
      1688
    9. Raiskaukset loppumaan?

      Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön
      Sinkut
      399
      1653
    10. Gallup! Mitä kirjainta kaipaat ja rakastat?

      Etunimen eka kirjain? Aloitan V
      Ikävä
      100
      1185
    Aihe