Eli siis voisiko joku neuvoo miten sims 4 saa ladattua hiuksia, tavaroita tai jotain muuta. Ja voisko joku kertoo että missä olis hyvä latauspaikka. Olisin tosi tosi kiitollinen jos joku vois kertoo.
kiitos jo etukäteen :D
Miten sims 4 saa ladattua kamaa
11
5675
Vastaukset
- hugo123123
En omista nelosta, mutta youtubessa käyttäjä TheJezqu on tehnyt videon, jossa hän kertoo miten ladata kamaa neloseen. Hän myös näyttää pari sivua mistä hän yleensä lataa tavaransa.
- hugo123123
Osaatko nyt ladata?
- Simahtanut
Jezqu oli tehnyt oikein hienoa työtä. Video löytyi mm. seuraavan sivun puolivälin paikkeilta:
http://thejezquofficial.blogspot.fi/
Lyhyen kaavan mukaan simit, talot tai tontit Tray-kansioon, hiukset, modit sun muut Mod-kansioon - useimmiten (mutta ei aina) un-zipattuina l. purettuina - ja hyvä tulee. Ks. esim:
http://www.thesimsresource.com/news/view-post/post/26847/Installing The Sims 4 Downloads
tai
http://sims.wikia.com/wiki/Game_guide:Installing_custom_content
Hyviä latauspaikkoja on tuhottomasti. Olen Jetzqun kanssa samaa mieltä siitä, ettei MTS:n tai TSR:n sivuilta ole ainakaan toistaiseksi saanut viruksia:
http://modthesims.info/browse.php?gs=4
http://www.thesimsresource.com/downloads/browse/category/sims4/skipsetitems/1/
hugo123123 teki myös hienoa työtä antaessaan edellä vinkin - terveiset hänelle.
Kohteliaimmin Simahtanut - hugo123123
Kiitos, kiitos, terveisiä sinnepäin myös. Itse en ole oikein lataillut, kun ehkä joskus vuosia sitten sims 2, joka minulla on vieläkin. 4 en aio ostaa, kakkonen on mulle se oikea. Onneksi seuraan TheJezqua, niin pystyin auttamaan. Harmi että hänen Sims 2 videot katosivat, onneksi kuitenkin sanoi tekevänsä 2 vielä joskus. Nelosesta en oikein välitä, mutta on tullut sitäkin katsottua Jezqun kanavalla, samaa peliähän ne kuitenkin loppujen lopuksi on. Ja ihanaa että sain olla avuksi! Kukaan ei ole ennen sanonut minulle noin:).
- Simahtanut
hugo123123 kirjoitti:
Kiitos, kiitos, terveisiä sinnepäin myös. Itse en ole oikein lataillut, kun ehkä joskus vuosia sitten sims 2, joka minulla on vieläkin. 4 en aio ostaa, kakkonen on mulle se oikea. Onneksi seuraan TheJezqua, niin pystyin auttamaan. Harmi että hänen Sims 2 videot katosivat, onneksi kuitenkin sanoi tekevänsä 2 vielä joskus. Nelosesta en oikein välitä, mutta on tullut sitäkin katsottua Jezqun kanavalla, samaa peliähän ne kuitenkin loppujen lopuksi on. Ja ihanaa että sain olla avuksi! Kukaan ei ole ennen sanonut minulle noin:).
Se oli vain reaktio siihen, että joku vaivautuu auttamaan toista ihmistä, vaikkei itse pelaisikaan samaa peliä - ja haluaa vielä varmistaa että viestistä oli apua.
Teit vaikutuksen vanhaan peluriin - enkä usko olleeni ainoa.
Mulla jäi aikoinaan TS 2 pahasti kokematta, kun pelasin enemmän MMORPeja, mutta nyt koetan vielä jotenkin roikkua hiukan TS 4:n kehityksen mukana samalla kun aloitin uudelleen TS 3:n uusilla modeilla.
Kaikkea hyvää ja kivaa!
t: S.
- hugo123123
Sims 2 on mun suurin kokemus, ei uudet voita kakkosen yliopistoja ja vuodenaikoja<3
- latauksia
Kiitos kaikki tosi tosi paljon :)))
- hugo123123
Hyvä että voitiin olla avuksi:)
- Simahtanut
Samat sanat. ;)
- Anonyymi
The sims resourcea minä käytän!🙋🏼♀️
- Anonyymi
Yksi parhaimmista sivustoista varsinkin jos tykkää alphasta. Siellä on todella tasokkaita luomuksia eikä varmasti tule viruksia, rikkinäisiä tiedostoja jne.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1931422
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän138913- 85872
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?52811- 51758
Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t253667Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,9646Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä330639Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk57629- 53594