koko eläke laskuri

mulla amputoitiin jalka ja pitää hakea eläkettä tämän vuoden lopussa.
mistä löydän laskurin mistä voi laskea kansaeläke takuueläkeen työeläkeen yhteensä.
kun pitää hakea vielä vammaistukea
terv niko
4191
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Eikö Kelan sivuilta löydy? Jos olet vakuutettu työsi kautta niin sieltä ainakin saat vastauksia.

Äänestä

Hakea saa, mutta eri asia saatko eläkkeen, joten jäitä hattuun..voithan tehdä istumatyötä yms

Äänestä

varaudu siihen, että joudut tekemään selvitystä, oletko kenties kasvattanut uuden jalan.
Kaverini tekee selvityksen tästä kerran vuodessa.
Ja tämä on aivan tautisen tosi juttu.

Äänestä

Hannu Karpon ohjelmassa oli aikanaan tapaus, jossa jalkansa menettäneen hakemus oli hylätty, sillä hakemuksesta oli jäänyt puuttumaan vamman KESTOAIKA.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tuktalee kirjoitti:

mulla amputoitiin jalka ja pitää hakea eläkettä tämän vuoden lopussa.
mistä löydän laskurin mistä voi laskea kansaeläke takuueläkeen työeläkeen yhteensä.
kun pitää hakea vielä vammaistukea
terv niko

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu