Huom. Vain koteihin joissa on jo kokemusta kotiloista, tai sitten otat vastaan hoito-ohjeeni ja lupaat käsi sydämellä noudattaa niitä! Ethän osta huviksesi, vaan antaaksesi kauniille ja herkälle eläimelle kodin. Kotilot ovat kasvaneet porukassa, joten myyn joko vähintään kaksi, tai sitten uudeksi asukkaaksi valmiiksi asutettuun terraarioon. Näin ne ovat aktiivisempia ja pääsevät elämään täyttä elämää.
Hinnaksi tulee pari euroa kappale plus postikulut, tai vähemmänkin jos ostat monta. Neuvotellaan! :) Varsinais-Suomen alueella voi onnistua tuonti tai noutokin.
Kotiloiden "Iskä" landsnails.orgista, keltakuorinen, A. fulica rodatzina myyty. "Äiskä" lemmikkikaupasta mutta silti erittäin iso ja vahva fulica jossa kaikkia värejä valkeasta vihreään, ruskeaan, punaiseen... Huomatkaa siis että kumpikin vanhempi on fulica, ei ole kyseessä ongelmallinen kahden lajin risteytys vaan kaksi eri värimuotoa.
Poikaset ovat vilkkaita, hyväkuorisia ja hyvin syöviä. Osa on keltaisia, osa hyvinkin raidallisia. Osa on tullut jo sukukypsiksi mutta munia ei pitäisi kuulua hirveästi ennen joulua. Voit esittää toiveita kotiloiden kuoren pituudesta ja väreistä.
Kommentoi sähköpostiosoitteellasi ja mahd. kysymyksilläsi joihin vastaan sitten mailitse.
Akaattikotiloita myytävänä hyvään kotiin
Etanuuteni
0
94
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1261710
- 1051195
Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro1381071- 49979
- 128877
Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?
Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni51870Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan
Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v240848Helsingin Mäntymäki muuttui Kultajuhlan jälkeen kaatopaikaksi.
Mitä se kertoo jääkiokosta ja lätkäfaneista? Saikkua huomenna huusi fani yöllä?70745Pridekulkue kiellettävä?
Näin täällä suoraan vaaditaan. Perusteina mitä mielikuvituksellisimmat tarinat. No, miksi ihmeessä kukaan ei ole samalla178729Mä oon tyytyväinen, että ei ole enää tunteita.
Samalla tajusin, että sun kohdalla tykkäsin enemmän niistä tunteista kuin sinusta persoonana. Halusin väkisin nähdä sinu55719