on kadonnut? Ihminen on valitettavasti pahin peto toiselle ihmiselle luomakunnassa, selän takana pelaaminen, perättöminen juorujen levittäminen, manipulointi yms. voivat aiheuttaa kokonaisen elämän romahtamisen ja työn menettämisen.
MIHIN IHMISYYS JA INHIMILLISYYS
Jotoinenuhrikylällä
671
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Ei enää tarvita tuollaista ominaisuutta . Jokainen hoitaa oman soppansa .
ja yks pahimmista juorun levittäjistä on tämä reilut seitenkymppinen lähes kalju taksisuhari...valheiden kuningas..
Silloin kannattaa pitää puheet tuon kaljun, valhettelevien puheiden kuningastaksikuljettelijan kanssa eikä täällä missä asiasta ei tiedetä mitään.
Hehkuttaja tietää kaikki suolahen asiat parhaiten.
Mene seurakuntaan, sieltä se ihmisyys ja inhimillisyys löytyy;)
Uskovaiset ihmiset ovat luonnostaan hyviä, kun vaan tosiuskovaisi ovat. Sehän on selvää että toisilla tuo usko on vaan syvempää ja parempaa.
Kiitos neuvosta.
Mutta jos satut törmäämään lahkouskovaisiin, asia ei ole niin, vaan he ovat ääripää pahuudesta, esim. kateellisia ja aina on syy toisessa. Synnit saadaan anteeksi toisilta lahkolaisilta, olipa synti vaikka kuinka raaka teko.