Seksirikosten huippu Kärkölässä?

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1439437095839.html
IS:n listassa Kärkölä pomppaa seksirikosten huipulle tänävuonna. Onko kyse painovirheestä, vai mikä on sekoittanut rauhallisen pitäjän? Eihän tuollainen 120 tapauksen rikossuma ole voinut jäädä asukkailta huomaamatta, vaikka oikeutta olisi käyty suljetuin ovin.
2293
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

kylähän met täällä nusimma kaiken mikä liikkuu

Äänestä

Muutama vuosi sitten talvella näin yhden ilmeisesti venäläisen nuoren tytön arviolta 17-20v. kävelevän 20 asteen pakkasella yhdeltä tietyltä alueelta juna-asemalle päin su-aamuna. Päällään hänellä oli minihame, ja hihaton pusero ja jalassa pikkukengät. Ei takkia ei mitään, ei laukkuakaan.
Tuli vaan siinä mieleen, että näkyy niitä elukan tasoisia ihmiskaupan hyväksikäyttäjiä olevan täälläkin. Tietysti ryöstivät tytön palvelukset saatuaan. Tiedä, vaikka olisivat pitäneet vankina. On pitänyt varmaan lähteä henkensä kaupalla pakoon.
Tollaset hirviöelukat pitäs hirttää julkisesti torilla!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


old_profile_3668 kirjoitti:

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1439437095839.html
IS:n listassa Kärkölä pomppaa seksirikosten huipulle tänävuonna. Onko kyse painovirheestä, vai mikä on sekoittanut rauhallisen pitäjän? Eihän tuollainen 120 tapauksen rikossuma ole voinut jäädä asukkailta huomaamatta, vaikka oikeutta olisi käyty suljetuin ovin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu