Kuis lenat, leilukat maikit ja muut "itätytöt" ja vakkarit, tuutteks työ pitskuun alanmestaan....
Meitä jo iso lössi kaipaa teitä valmiiksi:)
bajahali
PekkoOriginal
Kalle-Pappa
leilukka
lena
HeisBa
arktika
eastgirl
Orlov
muori
Leilukka
maikki
jubchonka
Stravinski
Waffen-ss
M62
havukka
Parohod
Eastman
laittakaas meiliä, tv [email protected]
Vai onks teidät kaikki tapettu viimeviikolla venäjällä....
Meitä jo iso lössi kaipaa teitä valmiiksi:)
bajahali
PekkoOriginal
Kalle-Pappa
leilukka
lena
HeisBa
arktika
eastgirl
Orlov
muori
Leilukka
maikki
jubchonka
Stravinski
Waffen-ss
M62
havukka
Parohod
Eastman
laittakaas meiliä, tv [email protected]
Vai onks teidät kaikki tapettu viimeviikolla venäjällä....
Vastaukset 16
Vanhimmat
Kiitos kutsusta!
Ei taida enää loppuvuodesta olla Pitskun reissut mahdollisia, kun perhe haluaa pitää kotona eikä työasioista saa tynkääkään aikaiseksi ennen venäläisten joulukarkeloiden loppumista.
Hauskoja suomalaisia ja venäläisiä jouluja sekä iloisia uuden vuoden pirskeitä kaikille!
t. Parohod
Tuli piipahdettua itsenäisyyspäivän aikana. Oli nainen kotoa mukana. Perhana kun oli taitavia taskuvarkaita Heinätorin asemalla. Veivä eukolta lompakon, ei ollut paljoa rahaa eikä passia. Mutta muita lappuja oli riittämiin. Uusimisessa ja vakuutuksissa on mennyt kivasti aikaa.
Ollaan poljettu maailmaa milloin Harlemissa Nykissä kun muissakin maailman per'släveissä. Ei ole sattunut mitää, mutta naaapurissa. Oli voroilla taito hyppysissä. Tietysti joitakin sirkustieteen kansantaiteilijoita. Muuten kylällä oli lystiä. Piti sen kunniaksi ostaa Poljot Buran
3133 eli kunnon kello.
Uusia vuosia!
Tarkoitan niitä varkaita.
Köyhyys opettaa pitämään puolensa, myös rikollisia.
Rahat meni, mutta älä huoli. Onneksi ei mennyt mitään erityisen korvaamatonta. Ja toivottavasti sitä rahaa ei mennyt mahdottomasti.
Kyllä Venäjällä pitää olla varovainen. Ei niin, että kärsimykseen asti, mutta aivan terveesti. Varmaankin kuvaamasi tilanne oli liian helppo taskuvarkaille.
Parempaa onnea seuraavalla kerralla!
Jo Dostojevski tiesi, että Heinätorin seutu on juoppojen, huorien, varkaiden ja murhamiehien aluetta. Tämä pitää vielä nytkin paikkansa. Ettäs tiedätte. Toivoo Havukainen nainen. Apratskii dvor, varo.
Messissä ollaan!
Älä nyt kaikkia meitä jätä yksin.
..en pitkään aikaan.
Kiitos kutsusta, mutta nyt ei aika (/raha) riitä idänmatkoihin.
vanha keksintö sitähän jokaisen taskussa,määrät on eri juttu
Pitäkäähän sellaiset "praznikit" että uutiskynnys ylittyy paikallisiin "russia24" medioihin, jos heillä sellaisia (suomi aiheisia) on, ei ainakaan näin hyvää kun tämä Venäjä foorumi. Itse en pääse näillänäkymin harmikseni juuri
vuodenvahteessa paikkaa katsastamaan.
Uusia vuosia paljon !
milloinkahan olemme valmiita? Tarviiko pisteitä?
Nyt näyttää valitettavasti siltä etten Alan mestaan uudeksi vuodeksi taida päästä. 30. ja 31. päivänä olen todennäköisesti Novgorodissa. Piti lähteä kun ei siellä ole vielä aikaisemmin tullut käytyä. Sitä ennen olen Petroskoissa ja Novgorodista tulen suoraan Pitskuun 1. tai 2. päivä. Jos silloin siellä vielä ihmisiä on, niin ilmoitelkaa. Suomeen ei ole kiirettä, joten palailen tänne varmaan 3. tai 4. päivä.
on suomi24:lla on vasta 1.1.2005, että hyvin ehdit mukaan dobermann... joskus iltasella sitten alan mestaan. Ota novgorodista kyyti aamulla pitskuun...
Mainiota! Palaan siis Uudestakaupungista Pitskuun silloin 1.1.2005.
Niinpäs,
onkos se Markon alan mesta Nevski 108:ssa?
Siellä on Cafe MAPKO...
Kiitos huomaavaisuudesta. Tulin eilen illalla pikku kiertueelta idästä ja nyt pitää pysyä kotihommissa tammikuun loppupuolelle. Liityn mieluusti mukaan jatkossa jos tälläisiä oikeita alan kamuja on tavattavissa.
Kiinnostavan jännittävää joulun odotusta ennen muita suuria hippaloita.