Karkkilan Tietokonekerho toimii verkon välityksellä, Tietokonekerhossa käydään läpi tietokoneen toimintaa, Ohjelmien toimintaa, Ohjelmointia, Kuvan käsittelyä, Pelien suunnittelua ja toteutusta, Animointi ym tietokoneen hyötykäyttöön liittyviä asioita. Kerho on tarkoitettu lapsille ja nuorille, mutta mukaan pääsee kuka tahansa. Tietokonekerhon tarkoitus on kerätä oppaita, teoriaa ja video oppaita netistä yhden sivuston alle. Kerhossa on myös tehtäviä joita voit tehdä.
http://karkkilantietokonekerho.com/
Mukaan pääsee verkon kautta, Vanhemmat ja yli 13 vuotiaat voivat tykätä kerhostamme facebookissa jonne jaamme kaikki uusimmat julkaisut!
https://www.facebook.com/KarkkilanTietokonekerho
Lapsille ja Nuorille suunnattu tietokonekerho
2
177
Vastaukset
- Ddkekr
Miten kerhoon pääsee liittymään? Yksi kysymys, jos opetatte ohjelmoimaan niin, mitä järkeä käyttää valmisteemaa ja softaa Wordpressilta?
- KarkkilanTietokoneKerho
Helpoin ja nopein ratkaisu. Kerhoon pääsee mukaan vaan tutkiskelemalla oppaita. Luithan nyt sivuston läpi ennenkuin kommentoit:
"Olemme keränneet netistä paljon oppimateriaalia englanniksi ja suomeksi. Käymme oppaissa läpi perusteita ja käytäntöä."
Lukee etusivulla, Eli tarkoitus kerätä yhden sivuston alle oppaita, Teoriaa, Uutisia ja jakaa niitä facebookissa. Eli siis suomennamme englannin kielisiä oppaita, Teemme tuubiin ohjevideoita sivusto on siis lapsille ja nuorille tarkoitettu opiskelu paikka :) Mukaan toki pääsee kuka vain netin käyttäjä :)
Teorian ja oppaiden pohjalle tehdään myös tehtäviä joita voi tehdä kerhon sivuilla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä
Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien1452841- 2322147
- 482030
Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?
Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes2111942Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva261710Persut päättivät hiilivoimaloiden alasajosta
Persut ovat Suomen kansan vastainen putinistiporukka, josta nyt maksamme kovaa hintaa.1441537Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä811453- 1221168
Työvoimatoimisto
Nyt kysyisin miksi pitää käydä työvoimatoimistossa paikanpäällä, kun he eivät muuta tee kuin laittavat koneelle uudet ve291144Onko jollekin vielä epäselvää Raamatun kanta homoseksuaaliseen käytökseen?
😺 On oma mielipiteesi mikä tahansa on hyvä muistaa, mikä on Jumalan mielipide. Edelliset ketjut ovat tulleet täyteen jo3131039