Mikä jyrähti?

Mikähän äsken jyrähti täällä Lappeenrannassa? Aurinko paistaa eli ei se ukkonenkaan ollut. Talon lattia tärähti ja ikkunaruuduissa tuntui paineaalto. Mageeta!
2189
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tuoltahan se suuren kivilouhimon tienoilta kuuluu. Joka päivä klo 13.31 siellä räjäytetään kalliota. Ihme, jos et ennen ole kuullut. Seuraahan tarkemmin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lappeenranta1971 kirjoitti:

Mikähän äsken jyrähti täällä Lappeenrannassa? Aurinko paistaa eli ei se ukkonenkaan ollut. Talon lattia tärähti ja ikkunaruuduissa tuntui paineaalto. Mageeta!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu