Ensiksi pitäisi määritellä, mikä on romanssi. Esim. rakkaus-sanaa käytetään aika huolettomasti kaikenlaisista pikkuihastuksista ja romansseista. Onko siis kysymyksessä romanssi vai pelkkä fyysisen tarpeen tyydyttäminen, kun Alanyassa nuoret miehet, joilla ei ole asuntoa, veivät tyttöjä peruskorjauksessa olevaan taloon ilmapatja kainalossa, kunnes omistaja pääsi selville aamuyön puuhasteluista talossaan ja sulki ovet ja ikkunat. Tai onko kysymyksessä lomaromanssi, kun naisia johdatellaan kaupoissa ylä- tai alakertaan ja WC:hen tietyssä tarkoituksessa?
Vastaukset 5
- Just_joo
Älä kysele typeriä. Suomi24-palstalla romanssi tarkoittaa panoa.
- Alanyalainen
Niin se kieli muuttuu! Täällä Alanyssa kyllä pannaan pohjoismaisia, kauniita ja koulutettuja tyttöjä niin halvalla, että paikallisia hävettää heidän puolestaan.
- ehdotus23
Romanssi = miehen penis käy naisen sisällä ?
- Ladydomina
Lapin reissut syksyisin ja keväisin.
Vai mitä ? Vaihtelua arkeen.. - nytnussitaan
Kun turisti nussituttaa itseään paikallisilla niin kyse on romanssista. Nieleminen on jo sitten rakkautta. Maksaminen seksistä tosi rakkautta. Gigolon raahaaminen suomeen vakavaa seurustelua. Sukupuolitauti on hellän kipeä muisto. Kyllä näitä eufenismeja riittää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anni Ihamäki saa tylyä kommenttia TTK:sta - Erityisesti tämä "vääryys" ärsyttää
Kaikille ei ole mieleen se, että Anni Ihamäki on mukana uudella Tanssii Tähtien Kanssa -kaudella. Ihamäki saa varsin ty471469Päivän Riikka: Pandan suklaatehdas Jyväskylästä Viroon
Menkää töihin! Viroon! --- Liki sata vuotta kestänyt suklaantuotanto makeisvalmistaja Pandan tehtaalla Vaajakoskella pä3451260Tiesitkö? Vappu Pimiän ensimmäinen aviomies ei ole Teemu-rakas
Vappu Pimiä on tätä nykyä naimisissa Teemu Huuhtasen kanssa. Pimiä on toista kertaa naimisissa, sillä ensimmäinen liitto331046Mitä et ole valmis sietämään ihmissuhteissasi ja miksi?
Aiemmin jo kyseltiin mitkä vaatimukset olivat mielestänne liiallisia. Kyselläänkin nyt sitä, että millaisilla asioilla s3261016- 56888
Kai mua vähän
Masentaa tämä kaikki. Tämä koko meidän välinen juttu on niin vaikea… Voitaisiinko molemmat lopettaa tilanteen ruokkimine136884Älä nyt ylikuormitu vaikka sinusta pidänkin rakas nainen
Tiedän, että olet minulle oikea. En halua pilata tätä juttua malttamattomuudella, mutta epäilen. Haluan vain olla lähel33821Treffi-ilmoituksia!
Tähän avaukseen voipi treffeille halukkaat laittaa oman - lyhyen - vapaamuotoisen hakunsa,burneri emaileinee). Tavoitte195718- 61615
- 40566