Konsti 1: Anna puolisolle iso tukku rahaa ja laita ostoksille.
Konsti: Halvempi, mutta ei suositeltava: Anna selkään, jos nalkutus jatkuu, kanna pihalle ja ota avaimet pois.
Konsti: Halvempi, mutta ei suositeltava: Anna selkään, jos nalkutus jatkuu, kanna pihalle ja ota avaimet pois.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Mulla ei ole nalkutus vielä alkanut vaikka 7 vuotta jo naimisissa ollaan oltu. Mutta saas nähdä. Siis nalkutuksella tarkoitan sitä turhanpäivästä valittamista. Asiallisestihhan tuo puoliso on ilmoitellut kun jotain aihetta on ilmennyt ja niinpä sitten olen ottanut asiat korvantaakse
Eka vinkki ei hyvä,toimii vaan vähän aikaa kerrallaan.Ja kun oppii tavoille nalkutus vaan kiihtyy.
Toka vähän radikaali.Parempi kun laittaa suukapulan.
Eka vinkki oli ihan hanurista miten joku viitsii tällästä soopaa kirjottaa tälläiselle asiantuntioiden arvostamalle keskustelufoorumille?
www.siteeraammesuomikaskytneljänkeskustelupalstaaväitöskirjoissamme.fi
Niin että älkää hyvät ihmiset kirjoittako mitä sattuu. Mäkin jo 7 vuoden naimis kokemukusella voin sanoo että se turha nalkutus on vaan pahasta.
Elämä ei ole vakavaa jos siitä ei tee sitä.Huumorinkukka se kaunein kukka.
Osat vaimollesi vain pikkurahalla puheaikaa.