Sähköinen haukunestopanta?

Wuh wuh

En tarvitse saarnoja miten julmaa on pitää sähköistä haukunestopantaa enkä kokemuksia, vaan tietoa mistä niitä mahdollisesti saa? Meillä päin ainoastaan yksi eläinkauppa vuokraa sitä, mutta ei myy. Josko siis esim.pääkaupunkiseudulta mahdollisesti saisi? Onko tietoa?

6

2451

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • koirarakas

      minulla ei ole muuta tietoa kuin että sellainen panta on mielestäni rääkkäystä

      • Arthuri

        Jaaha

        Etpä taida tietää asiasta oikeastaa, eikös näin ole. Se on koiralle nopein ja ehdottomasti rääkkäämättömin tapa. ei vaikuta koiran luonteeseen eikä muuhun käyttäytymiseen kuin turhaan haukkumiseen, joka vähenee


    • Arthuri

      Kokeileppa Tikkurilan Kaikenkarvaiset Kaverit.
      Siellä on muistaakseni sitruunapantaa ja muita.

      Ei kannata ostaa. Koira oppii lainavehkeelläkin parissa päivässä

    • Doggi

      Onhan sitten myös sitruunapanta joka on myös hyvä ilmanraikastin :) Jos et sähköistä. Mut kalliiks tulee et koikeile ensin muita keinoja.

    • öoij

      Siis tarkoitatko tosiaan sähköpantaa, joka on laiton Suomessa??? Enpä usko, että niitä mikään liike täällä suomessa myy tai vuokraa. Tarkoititkohan sitruunalla toimivaa haukunestopantaa?? Niitä saa kyllä ostaa ja vuokrata. Samoin koulutuspantaa, joka toimii kauko-ohjauksella. Sillä saa muitakin ei-toivottuja tapoja korjattua kun haukun.

    • NoHauHau

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tykkäsin rakas

      Tuottaa sulle nautintoa❤️🔥olet paras ja nautin itsekkin suunnattomasti
      Suhteet
      37
      2310
    2. Arvaa mitä mies

      Aion pilata elämäsi totaalisesti. Kyllä, totaalisesti.
      Ikävä
      55
      1327
    3. Hyvää iltaa!

      Mikä on päivän viisaus?
      Ikävä
      84
      1303
    4. Mies mä oon ihan helppo

      Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...
      Ikävä
      36
      1266
    5. Olet onnellinen sinkku

      Näin se on nähtävä.
      Ikävä
      63
      1191
    6. Mies olen aika erakko nykyään

      Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä
      Tunteet
      39
      904
    7. Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?

      Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.
      Maailman menoa
      121
      788
    8. Haittaako jos

      kaivattusi käy tosi usein pissalla ja/tai kakalla?
      Ikävä
      31
      751
    9. Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas

      Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi
      Yle
      23
      596
    10. Skenaario

      Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan
      Sinkut
      55
      575
    Aihe