Gallup: Siivousaineet siivoojan kotona!

Leppoisaksi tarkotettu kysely! :)
Ihan mielenkiinnosta kyselen, mitä puhdistusaineita ammattisiivoojilla on käytössä omassa kodissa? Ammattiaineet vai kotitalouskäyttöön tarkoitetut?

Itellä molempia, Kiillon Rosita wc-aineena ja yleispuhdistusaine myös ammattikäyttöön tarkoitettu. Kiillolta ostan myös näitä normaaleja hajustettuja yleisaineita, mutta ajaxit ja muut on koulutuksen jälkeen jääneet kauppaan.. :)
5143
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Ihan perusmarketti kamaa! Sieltä kun osaa valita esim. Kiillon tuotteet, muutama riittää. Ei niitä kaikkia tarvitse.

Äänestä

Mäntysuopa ja Fairy ovat ne yleisimmät. Ja mikrokuituvälineet eivät paljon aineita edes tarvitse. Joitakin ammattiaineitakin käytin joskus nuorena ja innokkaana, mutta sittemmin olen alkanut selvitä vähemmällä.

Äänestä

Ihan vaan marketti tavaraa. Jotain yleispesuainetta. En oo niin nuuka. Kaikki käy. Joskus on kiva vierailla siivoustarvike kaupassa. Silloin saattaa mukaan lähteä joku hyväntuoksuinen yleispesu ja sanita kuusama vessan pesuun. Töissä on kaikki hajustamattomia aineita. Ja Joo, mikrokuiduilla siivoan. Aina ei tarvita aineita.

Äänestä
  • Koivu Tolu, WC Ankka, Kiillon Laminaatti lattian pesuaine, Fairy, keittiö Tolu suihkupullossa. BioLuvil hajustamaton pyykkiin, Comfort huuhteluun. Joskus kokeilen jotain uutuuksia.

    Äänestä

  • Tuo on kyllä totta, että mikrokuituisten kanssa ei tarvi aineita. Jotenkin vain tykkään, että kotona tuoksuu "puhtaalta" siivouksen jälkeen (ja mielellään eriltä kuin töissä).. Jos aineet on hajuttomia, laitan imuripussiin hajustepalleroita :)
    Muutenkin tuntuu, että suutarin lapsella ei ole kenkiä ja tulee siivottua kotona ihan liian harvoin.. :D

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Rositako kirjoitti:

Leppoisaksi tarkotettu kysely! :)
Ihan mielenkiinnosta kyselen, mitä puhdistusaineita ammattisiivoojilla on käytössä omassa kodissa? Ammattiaineet vai kotitalouskäyttöön tarkoitetut?

Itellä molempia, Kiillon Rosita wc-aineena ja yleispuhdistusaine myös ammattikäyttöön tarkoitettu. Kiillolta ostan myös näitä normaaleja hajustettuja yleisaineita, mutta ajaxit ja muut on koulutuksen jälkeen jääneet kauppaan.. :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu