Lautailu housut alkusyksyyn/lämmin sää?

freeballerboy

Oon 19v jäbä ja useemman talven aina välillä käyny snoukkaamassa missä nyt lunta on. Mahdollisuuksien mukaan ois tarkotus alottaa lautailu kausi jo kohta syksyllä ja pitäs löytää jotku housut mitkä ei ois liian kuumat.

Nyt mul löytyy vaan yhet lautailu housut joissa on topattu vuori. Ne on aika kuumat syksyllä tai keväällä vaikka en käytäkään niiden alla mitään. Pakkasellakin tarkenee niin et on vaan pelkät lautailu housut joten plus asteilla ne hiostaa.

Jos hankkii ohuemmat kuorihousut mis ei oo toppavuorta niin ne on varmaan hyvät syksyllä mut tarkeneeks niissä jos menee nollaan tai pakkasen puolelle? Vai onks parempi ottaa topatut housut mukaan pakkasten varalta jos johonki lähtee ettei sit tuu kylmä?

Mä vihaan kerros pukeutumista. Mun tyyli on et pelkät lautailu housut eikä alle mitään ja siks kiinnostaa kuorihousujen ominaisuudet verrattuna toppavuorellisiin.

Ja mitkä ois hyvät poikien/miesten lautailu housut lämpämään säähän?

Kiitos vastauksista jo nyt!

1

188

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • freeballerboy

      Alkusyksystä kun on vielä varsin lämmin niin meneeks monet farkuissa lautailemaan? Mä käytän kyl muuten usein farkkuja mut mun mielestä vaan kuuluu asiaan et sit ku mennään rinteeseen mis on lunta niin lautailu housut on parhaat vaikka lämpötila oiskin jotain 10 astetta plussaa. Pitäs vaan nyt alkusyksylle löytää vähän ohuemmat ku toppavuorelliset pakkashousut hiostaa mut ne täytyis silti olla veden ja tuulen pitävät. Eikä alle mitään. Ihan paras ja todella vapaa tunne ku on pelkät lautailu housut rinteessä, siis ei edes boksereita alla! Koittakaapa muutkin samaa!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      315
      3704
    2. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      32
      2048
    3. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      45
      1664
    4. Mikä tekee sen

      Vetovoiman kaivatussasi?
      Ikävä
      93
      1606
    5. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      101
      1354
    6. Harmittaako joku

      Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
      Ikävä
      145
      1215
    7. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      101
      1096
    8. Miksi et vain uskalla!?

      On niin ikävä...
      Ikävä
      81
      1094
    9. Ootko A-nainen vielä vihainen?

      Siitä että en uskaltanut kohdata itseäni silloin kun olit kukassa? Olen tajunnut että tein tosi tökerösti sua kohtaan ja
      Ikävä
      96
      890
    10. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      61
      797
    Aihe