Koira sairasti kennelyskän... köhii enää satunnaisesti ja on pirteä... ja turhautunut, kun ei juurikaan pääse liikkumaan. Kunnon puolesta varmasti jaksaisi jo pieniä lenkkejä tehdä, mutta jos yleisillä kaduilla kävelee, niin tartuttaako sitten muita koiria (vaikkei suoraan heitä kohtaisikaan)? Kun ilmeisesti ainakin pari viikkoa pitäisi pitää karanteenissa... Pitääkö siis tyytyä vain omaan pihaan?
Kennelyskästä ja sen tarttuvuudesta...
raksuli77
2
<50
Vastaukset
- Murre65
Kyllähän se tarttuu tosi helposti. Meillä koiralla parhaillaan kennelyskä ja ell aseman hoitaja sanoi että vähintään kymmenen päivän karanteenin jälkeen kun oireeton saa kohdata muita koiria.
- ansa456
Kyllä lenkkeillä voi. Mutta ei moikkailla toisia koiria vaan pysyä etäällä. Flunssatautihan se vaan on.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta663362Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh433157Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1202610- 432538
- 311953
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271850- 481636
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä851465- 391320
- 821179