Kyllä ihmisiä taas vedätetään Riihimäellä ja tällä kertaa Hyvinkääläinen Kt-. Annetaan ymmärtää että on sama tekijä mutta sitten rahat meneekin aivan toiseen taskuun.
Kt palvelu
11
2629
Vastaukset
- uyt
Juu olen huomannut saman ja pikkuhiljaa myös muut huomaa.
- kysymys-
mikä on kt-palvelu?
- sureva
Hämeenkatu 12 jossa vene ikkunassa.
- mörrikki
vale kilpiäinen.....
- hygt
Omistaja valehtelee omaisille pokkana kukka- ym asioissa ihan pokkna.
- eira
Ja mikä on mielestäni jo törkeyden huippu kun soitin sinne tarvitakseni apua surunkeskellä hautausasioiden järjestelyn niin sielä vastaa nainen aivan eri yrityksen nimellä(hautauspalvelu kilpiäinen) vaikka kyseinen yritys on KT- Hautauspalvelu nykyään. Mainostavat halvinta arkkua joka on verhoiltu frotee kangaalla ja pissan polttaman värinen.
- massia.mukaanko
sama kai jo siinävaiheessa mihin taskuun menee kun käärinliinassa ei ole taskuja kuitenkaan
- Tuhk
Älkää hyvät ihmiset kantako tähän putiikkiin rakkaittenne rahoja, palvelu erittäin töykeää, vainajan siistimiset tehdään miten sattuu(ainakin Riihimäellä) sovitut hinnat ei pidä ja toimitaan väärällä nimellä. Menimme suvun kanssa Kilpiäiselle niin pian selvisi että Kilpiäinen lopettanut jo aikaa sitten, kun kysyimme että miksi ovessa lukee Kilpiäinen niin vastays oli että mainoskikka, järkyttävää ihmisten pettämistä. Kiertäkää kaukaa, menen vaikka Helsinkiin hoitamaan asioita kun Kt;lle
- Anonyymi
Juuri näin
- Anonyymi
Sain hyvää palvelua ja kivityöt tuli heidän kautta tehtyä todella hyvin.
Kannattaa kysyä heiltä myös muita hautauspalveluita. Vielä kun muistuttaa viereisen yrityksen hinnoista, voi myös heiltä saada hintaa alemmaksi.
- Anonyymi
Hyvää palvelua ja herttainen ihminen hoiti meidän asiat. Ammattitaidolla ja kuunnellen. Onkohan menny arvostelijoilla firmat sekaisin.. Riihimäen paras palvelu Kt:llä. Kiitos.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark2417467Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue
Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää1393901Oppiiko vasemmistolaiset valehtelun jo kotonaan?
Sillä vasemmistolaiset/äärivasemmistolaiset valehtelee ja keksii asioita omasta päästään todella paljon. Esim. joku vas1172178Olen väsynyt tähän
En osaa lopettaa ja koen huonoa omaatuntoa tästä. Kaikki on muutenkin turhaa ja tekemisesi sattuvat. Tunteita on vain hy261477- 431453
- 331372
Minneapolisin tapauksesta hyvä video
Runoilijan auto oli poikittain tiellä ja kun poliisit lähestyivät sitä, runotyttö painoi reippaadti kaasua. Auto syöksäh3411190Miksi et voi tutustua minuun irl?
Vastaa yleisellä tasolla/ympäripyöreästi, jos pelkäät tunnistamisia.1411002Milloin palaat
Odotan niin kauan kun vaan jaksan toivoa. Tiedät että sua jäi joku ikävöimään. ❤️23938Tiesitkö? Uusi Bachelor on raivannut tietään määrätietoisesti somessa, myös Böckermanin ex-rakas!
Arttu Kilpeläinen tuli julkisuuteen Pernilla Böckermanin rakkaana. Pariskunta päätyi eroon v. 2024. Ex-poliisi Kilpelä7907