Kyllä ihmisiä taas vedätetään Riihimäellä ja tällä kertaa Hyvinkääläinen Kt-. Annetaan ymmärtää että on sama tekijä mutta sitten rahat meneekin aivan toiseen taskuun.
Kt palvelu
11
2762
Vastaukset
- uyt
Juu olen huomannut saman ja pikkuhiljaa myös muut huomaa.
- kysymys-
mikä on kt-palvelu?
- sureva
Hämeenkatu 12 jossa vene ikkunassa.
- mörrikki
vale kilpiäinen.....
- hygt
Omistaja valehtelee omaisille pokkana kukka- ym asioissa ihan pokkna.
- eira
Ja mikä on mielestäni jo törkeyden huippu kun soitin sinne tarvitakseni apua surunkeskellä hautausasioiden järjestelyn niin sielä vastaa nainen aivan eri yrityksen nimellä(hautauspalvelu kilpiäinen) vaikka kyseinen yritys on KT- Hautauspalvelu nykyään. Mainostavat halvinta arkkua joka on verhoiltu frotee kangaalla ja pissan polttaman värinen.
- massia.mukaanko
sama kai jo siinävaiheessa mihin taskuun menee kun käärinliinassa ei ole taskuja kuitenkaan
- Tuhk
Älkää hyvät ihmiset kantako tähän putiikkiin rakkaittenne rahoja, palvelu erittäin töykeää, vainajan siistimiset tehdään miten sattuu(ainakin Riihimäellä) sovitut hinnat ei pidä ja toimitaan väärällä nimellä. Menimme suvun kanssa Kilpiäiselle niin pian selvisi että Kilpiäinen lopettanut jo aikaa sitten, kun kysyimme että miksi ovessa lukee Kilpiäinen niin vastays oli että mainoskikka, järkyttävää ihmisten pettämistä. Kiertäkää kaukaa, menen vaikka Helsinkiin hoitamaan asioita kun Kt;lle
- Anonyymi
Juuri näin
- Anonyymi
Sain hyvää palvelua ja kivityöt tuli heidän kautta tehtyä todella hyvin.
Kannattaa kysyä heiltä myös muita hautauspalveluita. Vielä kun muistuttaa viereisen yrityksen hinnoista, voi myös heiltä saada hintaa alemmaksi.
- Anonyymi
Hyvää palvelua ja herttainen ihminen hoiti meidän asiat. Ammattitaidolla ja kuunnellen. Onkohan menny arvostelijoilla firmat sekaisin.. Riihimäen paras palvelu Kt:llä. Kiitos.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
"Miko Bergbom, miksi euron bensa maksaa kaksi euroa?"
Valtakunnan suurin kaupallinen porvarimediakin kyselee nyt miksi perussuomalaisset ovat rikkoneet tärkeimmän vaalilupauk2256908SDP: "On hyvä että bensiinin hinta nousee"
Suurin oppositiopuolue SDP on mielissään siitä, että bensan hinta nousee suomalaisille. https://www.iltalehti.fi/polit1973533Mistä ihmeestä sitä viirasi?
Oliko tuo Timo Kalima hyvä silmälääkäri? Mikähän hänen silmiinsä osui kun piti mennä tuollaista tekemään. Kaikki näytti273336"Mieheksi ja naiseksi hän heidät loi."
Räsäsen tuomio on iso harppaus woke-valtioksi. – Tässä maassa on nyt selvästi kiellettyjä sanoja ja ajatusrikoksia. –1922291SDP haluaa tappaa maaseudun - bensan hinta mahdollisimman korkealle
Maaseudulla auto on välttämätön asia, ja lähes kaikilla on bensa-autot. Kuinka tyhmä pitää olla jos äänestää demareita?1421822Partamies hoi!
En aio häiritä jos on mukavampi olla hiljaa tai jos siellä kaukana sinun paikkakunnalla on jo joku hoito. Miten olisi re401797Outoa toimintaa Tuhannen taalan yrittäjällä
Ihmiset ympäri Suomen on kyselleet, että miksi tämä yrittäjä hoitaa ilkivalta-asiaa netissä kun se kuuluisi poliisille.1201538Martina Aitolehti pistää luun kurkkuun Erikoisjoukot-kouluttajalle - Ei usko tätä!
Martina Aitolehti on persoona, joka herättää monessa tunteita. Hänen yksityiselämänsä on noussut kohuotsikoihin mm. eläm141116- 1241088
Riiko Sakkinen läväyttää totuuden - Tästä syystä keskeytti Farmi-kuvaukset
Riikon toiminta hämmensi... Kuvataiteilija teki yllättävän päätöksen ja halusi lopettaa Farmi Suomi -leikin kesken. Rii18954