Riu Negril, Jamaica

Mimmiiiiiiii

Hei,
Riu Negrilissä käyneet, kertokaa kokemuksia! Hotellihan on nyt remontissa, joten huoneet on jo talveksi uudistettu... Onko ollut jotain ongelmia turvallisuuden suhteen tai onko teiltä varastettu jotain.

Asiallisia vastauksia, please. Olemme matkustaneet Karibiaa ristiin rastiin mutta emme ole käyneet Jamaikalla. Jotkut varoittelivat varkaista.

1

1039

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jamaica667

      Jamaikalla kaupankäynti hyvin agressiivista ja liikkuessa hotellialueiden ulkopuolella jatkuvasti paikalliset kauppaamassa jotakin. Oltiin viime vuonna ocho rios hotellissa. Nähtävyyksissä paikalliset kauppaamassa kaikkea krääsää ja niissä kaikki maksullista joten rahat pois meininki. Kaupankäynti todella agressiivista ja pakotetaan ostamaan. Eipä hotellilta tehnyt mieli poistua paikalliselle alueelle. Taksilla pääsee hyvin liikkumaan jos jonnekin haluaa. Muuten kaunis ja lämmin paikka välillä voi tulla sadekuuroja jotka rankkojakin. Meillä ekä viikko aurinkoisempaa ja toka viikko sateisempaa. Muuten hotelli on viihtyisä ja ihan hyvä palvelu. Hotelli huonetta ei saanut rahalla edes lunastettua iltaan saakka kun lento lähti illalla. Kuulemma kaikki huoneet buukattu kun turistikausi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Fuengirola.fi: Danny avautuu yllättäen ex-rakas Erika Vikmanista: "Sanoisin, että hän on..."

      Danny matkasi Aurinkorannikolle Helmi Loukasmäen kanssa. Musiikkineuvoksella on silmää naiskauneudelle ja hänen ex-raka
      Kotimaiset julkkisjuorut
      107
      3195
    2. GALLUP: Kuka voittaa The Voice of Finland -kisan: Oliver, Janina, Julia vai Mohammad?

      GALLUP: Kuka voittaa The Voice of Finland -kisan: Oliver, Janina, Julia vai Mohammad? Tänään jännittävä finaalilähetys
      Voice of Finland
      43
      1177
    3. Arvaa miten paljon

      Haluan sua?
      Ikävä
      83
      1152
    4. Tämä on kyllä heittämällä erikoisin ihmissuhde mitä on koskaan ollut

      Hulluinta on se että ei edes ole varsinaista suhdetta minkäänlaista, mutta tuntuu kuin olisit elämässäni mukana koko aja
      Ikävä
      52
      1075
    5. Helikopteri pörrää ja POLIISIT on eristettynä pururadan vieressä!

      Suojatehtävä pitää kiireisenä. Kulut ovat kovat!
      Pudasjärvi
      35
      1022
    6. Mitä toiveita ja ajatuksia sulla

      On kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      67
      878
    7. Mikä teki vaikutuksen

      että ihastuit kaivattuusi? 🔥
      Ikävä
      45
      867
    8. Tunnustan

      Vaikka peitän sen erittäin hyvin niin tunnustan että pidän sinusta erittäin paljon, mieheltä naiselle
      Ikävä
      39
      862
    9. Luuletko, että löydämme vielä

      Yhteyden takaisin? Miehelle ....
      Ikävä
      53
      857
    10. Autolla puuhun

      Halapahallin kohilla auto puuhun, lujaa on tultu ja ei oo pysyny hallinnassa. Taisipa olla lundin pojan auto, eipä tainn
      Oulainen
      24
      831
    Aihe