Diakoniatyöntekijä kysyi minulta tällä viikolla "oletko yrittänyt parantua?" (homoudesta siis). Parantua!? Mitä ootte mieltä?
Parantuminen, mitä ootte mieltä?
Yllätyksiä
4<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Eiköhän kaikki tähtäis ''parantumiseen'' jos se olis mahdollista
No älä välitä siit, se oli varmaan uskis se diakoni niinku useimmat niistä on. Vain uskikset puhuvat noin, koska ne ottaa kaikki ohjeensa raamattunimisestä satukirjasta.
On törkeää yleistää uskovaisista tuollaista^^ olen uskovainen ja en ajattele että homous on sairaus, ihmiset tulkitsevat eri tavalla raamattua ja siitä on sinun täällä turha kertoa että kaikki uskovaiset tyylillä... Diakonia työntekijä on toiminut mielestäni törkeästi, koska hän tietää Varmasti ettei asialle mitään mahda! Ps. Olen srk:lla töissä ja kirkkovastaisuus on outoa jos ei raamattua ole lukenut.. " Jumala loi ihmisen omaksi kuvaksensa" homous on kaunista ja vielä kauniimpaa jos sen näyttää
Onneksi uskiksessa on myös sun kaltaisia ihmisiä. Ja onneksi kaikki eivät lue raamattua kirjaimellisesti. Mutta uskiksissa sinun kaltaisesi ovat vähemmistönä, ja se on todella surullista. Maailma olisi kaikille paljon parempi paikka elää jos uskontoja ei olisi tai niitä ei olisi koskaan ollutkaan.