Lattia on lohkeillut ja siinä on muutamia koloja. Kolot ovat noin 1-2 cm syviä. Miten lattia kannattaisi korjata?
Tee-se-itse mies etsii sopivaa tuotetta tarkoitukseen. Pikaisesti etsimällä löysin Vetonit 4400 ja vetonit REP 45 tuotteet. Ovatko ne soveltuvia? Löytyykö kenties jokin parempi tuote tarkoitusta varten?
Autokatoksen lattian korjaaminen
6
862
Vastaukset
- vaikka-näin
Vinkki lopullisen pinnoitteen valinnassa.
https://www.youtube.com/watch?v=qqeAfASc8FQ
Muut ottakoon kantaa noihin betonituotteisiin. - rane2
Nuo vetonit tuotteet helpompia/halvempia ja niillä saa pitkäaikaisen siistin lattian talliin, niitä olen käyttänyt enkä noita super myrkkyjä.
- 2rane
Rane sulla näemmä on joku luetunymmärtämis vaikeus aloittaja puhuu autokatoksesta ja sinä höpötät tallista.
- rane2
2rane kirjoitti:
Rane sulla näemmä on joku luetunymmärtämis vaikeus aloittaja puhuu autokatoksesta ja sinä höpötät tallista.
Taidat olla sama pohjanmaan rännikauppias, nimimerkki vain vaihtunut.
- 2rane
Miksi puhut tallista jos aloittaja kysyi autokatoksesta? Ja mikä pohjanmaan rännikauppias? Joku sisäpiirin juttu?
- J.ämpti
Äkkiseltään katsoen tuo Rep 45 on liian kovaa laastia siihen eli Rep 25 olisi parempaa.
Ja 4400 kannattaisi ilmeisesti korvata Rep 970 laastilla, sillä siinä on myös suolan kestävyyttä mitä ilmeisesti 4400 laastissa ei ole ja autokatoksessa kuitenkin tulee olemaan auton mukana talviaikana tullutta maantiesuolaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 723063
- 552725
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4322335- 792188
- 952006
- 571939
- 121586
Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan171537Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil301380Mitä nämä palautteet palstalla ovat?
Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?301351