HauHau koiranmakkara

Hyi että vieläkin haisee, äsken räjähti hauhau-makkara kun leikkasin uuden avaamattoman makkaran. Sisältö oli aika eloisasti tursuilevaa ja pulputtavaa, roiskui kasvoille, seinille ympäriinsä. Sellaista oksennuksen hajuista puuroa. Olen säännöllisesti jo toista vuotta käyttänyt Hauhau-makkaraa ja ensimmäinen kerta kun oli laadussa vikaa.
2220
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Meillä kävi kerran sama juttu toisen merkin lohimakkaran kanssa.. Tosiaan räjähti ja lensi päälle ja pitkin huonetta. Ei kylläkään haissut mitenkään ja muistaakseni koirat veteli kitusiinsa ja hyvää oli :D

Äänestä
  • meillä hubert räjähti kerran. en minä sitä sitten koiralle antanut vaan heitin roskiin kun mietin että botulismin riski ehkä on olemassa.
    kaipa noita merkistä riippumatta tulee joskus vastaan. ei nyt muutaman euron jötkäleestä jaksanut reklamoidakaan. ja tuhansia noita on ostettu, yhdessä vaan ollut moinen vika!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


yökkään kirjoitti:

Hyi että vieläkin haisee, äsken räjähti hauhau-makkara kun leikkasin uuden avaamattoman makkaran. Sisältö oli aika eloisasti tursuilevaa ja pulputtavaa, roiskui kasvoille, seinille ympäriinsä. Sellaista oksennuksen hajuista puuroa. Olen säännöllisesti jo toista vuotta käyttänyt Hauhau-makkaraa ja ensimmäinen kerta kun oli laadussa vikaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu