Moskeija Svedeniin.......

Kloorilaaksolainen

Loppuvuodesta muslimit perustavat moskeijan castreninkadulle. Tilat käyvät pieniksi muslimeilla aikaisemmassa 80 neliön moskeijassa.......missäpäin castreninkatua ovat sopivat tilat ?.....Bronxin entinen kapakka tai itälän koulu ?

17

326

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • harmia

      Muslimit muuttaa rauhan perään

    • paljon_harmia

      lämpimät tervetulotoivotukset..... ei ikinä

    • naapurusto

      Tulee rauhallisempaa kun ei ole baaria

      • Kaksi_valkuaista_yössä

        Yön timot valvovat ja vartioivat öisin untasi sveedenissä. Kohta valvottu kuiviin. Siitä lyhyt lähisiirto Karhusaaren ja Itälän pihoille.


    • Rauhanuskonto

      Östanlidiin mahtuu ja mikä parasta se ei ole ruotsinkielisten alueella. Vaimoja on lähellä itälänkoululla ja vielä parhaassa naimaiässä. Kyllä se vaan on niin että me emme pärjää ilman muslimeja. Autojen polttamista varten kaikki itälän autot voitaisiin parkkeerata yhteen isoon parkkipaikkaan.

      • Piansataapaskaa

        Kaikessa hiljaisuudessa asiaa valmistellaan..........


      • RKPonrikollispoppoo

        300 pakoloista elätettäväksi ja häiriöksi kaupunkiin? Pitääkö paikkaansa? Asiaa voi tiedustella niiltä muutamalta rkpn asioista päättäviltä muurareilta ja korruptiorikollisilta.


    • Grynderssoni

      Saattaa pohjois-itälässä olla tulevaisuudessa myynnissä halpoja taloja ;)

      • Zoblotnikstudio

        Sääliksi käy niitä jotka ovat rakentaneet uusia omakotitaloja tuolle alueelle. Vaan eipä niitä ole voinut myydä "voitolla" tähänkään asti. Itälän kerrostaloasunnot on aina olleet halpoja ja niiden hinta tuskin tippuu varsinkin kun vuosikymmenien rappio korjataan tulevilla putki ja hissiremonteilla , tuskin halpenee.... vertaa vastaaviin alueisiin naapurikaupungeissa. Itälän koulu tulee olemaan todellinen raiskaushelvetti kun mamut alkaa itämään. Ei hyvältä näytä.


      • Kauhusaari
        Zoblotnikstudio kirjoitti:

        Sääliksi käy niitä jotka ovat rakentaneet uusia omakotitaloja tuolle alueelle. Vaan eipä niitä ole voinut myydä "voitolla" tähänkään asti. Itälän kerrostaloasunnot on aina olleet halpoja ja niiden hinta tuskin tippuu varsinkin kun vuosikymmenien rappio korjataan tulevilla putki ja hissiremonteilla , tuskin halpenee.... vertaa vastaaviin alueisiin naapurikaupungeissa. Itälän koulu tulee olemaan todellinen raiskaushelvetti kun mamut alkaa itämään. Ei hyvältä näytä.

        Ei tarvi sääliä. Pietarsaari on niin täynnä mamuja joka alueelta että ihmetellä pitää. Luulisi tulleensa ulkomaille. Täällä ei voi kulkea etteikö heti jo näkisi lyhyelläkin matkalla 100 mamuja. Niitä on paljon enemmän kuin ilmoitetaan mutta tuntuu kummalta että todellista lukua vähätellään tai ei edes ilmoiteta.


    • homoseksuaalinen

      ihanaa ihanaaaaa tummia pojuja pyrstöpystyssä ja rivissä

    • kaksi_keltuaista_yössä

      mina hawwret ali mombasa pelaa olle hiv ja heppatiitti

    • fmgf

      Miksi ne maahanmuuttajat pitää juuri Castreninkadulle asuttaa. Tuttavalla ikäviä kokemuksia. Olin kovin pahoillani.

    • Adolgh

      Sinne bronxiin ne sen laittaa...

      • oJkustaafsson

        Jag älskar vara på sveden så vackra mörka brudar.


    • LähiöAsukas

      Siellä Castrenin kadun Siwassa on ajoittain vartija seisomassa koska ajoittain on niin rauhatonta.

      • uiutdrs

        Asiakkaat äänestää jaloillaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      90
      9358
    2. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      164
      5859
    3. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      13
      5248
    4. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      148
      5188
    5. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      41
      4243
    6. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

      Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
      Maailman menoa
      86
      3519
    7. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      62
      3457
    8. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      112
      2855
    9. En tiedä ymmärrätkö

      Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk
      Ikävä
      10
      2821
    10. Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla

      Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä
      Yrittäjyys
      44
      2790
    Aihe