Iso=>vaikeampi pitää pystyssä?

mr-big

Eli itseltä löytyy vähän isompi, mutta kovan seisokin ylläpitäminen vaikeaa. Esim. asennosvaihdossa ja kumin laitossa lerpahtaa herkästi. Muilla samaa ongelmaa?

Kokeilin sildenafiliä ja ongelma poistui

Wipedian mukaan pippeleistä 95 % on välillä 10.7 cm- 19.1 cm. Tästä laskettuna omani kuuluu 2,5 %:n joukkoon eli yli 19,1 (paitsi netissä joka toisella vähintään parikyt senttiä). Pientä egobuustia, mutta eihän sillä tee hittokaan jos on löysä.
https://en.wikipedia.org/wiki/Human_penis_size#Erect_length

12

670

    Vastaukset 12

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • piiitkä

      Sama juttu ja oma munani on luokkaa 18-20cm. Jo 25mg sidukkaa tekee ihmeitä

    • lölsadködk

      Kannattaa urheilla tarpeeksi ja lopettaa tupakan poltto, liikkumattomuus ja tupakka vie seisokin pienemmästäkin pilistä ja nuo isimmilla senteillä siunatut lemmensauvat on jo luonnostaan pientä löysempiä seisokissa...

      • Valista

        Nimenomaan. Jos ase ei ihan jättimäinen ole, niin kyllä sen pitäisi ihan hyvin toimia ilman lääkkeitäkin. Eivät ne isovehkeiset muutama vuosikymmen sittenkään lääkkeitä tarvinneet, eivät edes pokenäyttelijät.

        Itsekin voi vaikuttaa alapäänsä kuntoon. Tupakointi on erektiolle (ja muutenkin) myrkkyä, liian korkea kolesteroli vaikuttaa verenkiertoon, liiallinen alkoholin käyttö tai liian vähäinen liikuntakin vaikuttaa. Pc-lihasten veltostuessa heikkenee myäs erektio, joten niistä kannattaa miehenkin pitää huolta.

        Ikä vaikuttaa kaikkiin, mutta varsinkin noiden edellä mainittujen vaikutus vain korostuu kun ikää tulee lisää. Kyllä miehen pitäisi silti ainakin nelikymppisenä vielä pärjätä ilman lääkkeitäkin vehkeen koosta riippumatta, kunhan pitää huolen itsestään. Ei silloin tietysti samalla tavalla keuli kuin teininä.


      • Valistajaveikkonen

        Piti vielä mainita, että jatkuvalla liiallisella pornon tuijottamisella ja runkkaamisella saa myös tehokkaasti aiheutettua velvostumista, koska normiseksin virikkeet eivät ole samaa tasoa kuin pornon viriketulva. Siihen onneksi auttaa riittävän pitkä tauko ko. touhusta.


    • vaimoketaisinnepäin

      Jos ei ole aikoihin ollut naisen kanssa, niin se on ihan eri tilanne kuin masturbointi. Naisena tiedän, että miehellä on helposti ongelmaa, etenkin uudessa suhteessa.

      Kuulemma pitkä ja ohut on alttiimpi impotenssille kuin ohut ja paksu. Eli ei kannata ylpeillä pelkällä pituudella. Lyhyt ja tanakka saattaa olla toimintavarmempi. Jos ei jossakin asennossa toimi (vaikka naisen ratsastaessa), niin tarvitseeko sellaista asentoa käyttää? Mielestäni asennot pitää sopia pariskuntana, ei sen mukaan, mihin toinen on tottunut. Eli jos nainen on eksänsä kanssa tehnyt jotain tiettyä, jolla tapaa laukeaa, ja jos se ei sinun kanssa onnistu, niin sitten naisen on vaan sopeuduttava. Ei mieskään ole mikään panokone.

      Kannattaa muistaa, että peniksessä on samat verisuonet kuin muuallakin elimistössä. Jos ei ota eteen, on aihetta käydä lääkärillä ja selvittää miehen sydänterveys. Voi olla, että on kehittymässä jotain sydän- ja verisuonitautia, mistä siitäkin selviää vähemmällä, kun hoitaa ajoissa (eli ennaltaehkäisee lähestyvän sydän- tai aivoinfarktin, jos riskitekijöitä on).

      Jos muuten on terveys ja elämäntavat kunnossa, niin voi kokeilla kalaöljyvalmisteita, jotta saa veren kiertämään.

      • Vielä.pelittää

        Sinulta hyvä ja selväpiirteinen kirjoitus. Miten pitkä elämänkokemus lienee takanasi? Ei tarvitse sanoa vuoden tarkkuudella. Minulla 66 v ja vasta nyt syyskesällä on muutaman kerran osoittanut hienoista velttoutta. En ole koskaan käyttänyt kovetuslääkkeitä, ellei siksi lasketa muutamaa yhdessä nautittua viinilasillista, joka sytyttää kummasti. Otatin viime viikolla verikokeita mm PSA:n joka oli 1,1. Piti oikein varmistaa ettei pilkku tullut vahingossa väliin. Muutkin arvot kohdallaan. Olisin jo mennyt urologin vastaanotolle tarkistuttamaan eturauhasta, mutta alle 200 km en löytänyt lääkäriä. Huomenna käyn verikokeiden vuoksi tk lääkärillä. Kysäisisikö jotakin kovettavaa? En mielelläni käytä mitään lääkkeitä turhaan. Mutta jos kovetetta olisi kaapissa, sillä saattaisi olla sama vaikutus kuin unilääkkeellä joka vaikuttaa nauttimatta kun tietää sitä olevan saatavilla. Vaimoni on puolenkymmentä vuotta nuorempi ja meillä on elämä tietyissä kysymyksissä vielä melko villiä. Matkoja suunniteltaessa sängyillä (visuaalisesti ja miten hyvä niissä on ponnistaa) on merkitystä minkä majapaikan valitsemme.


    • Tapio69Mikkola

      En tiedä mutta mulla jöpöttää aina miesseurassa. Lääkäri käski hoitaa ongelman vagisan emätin voiteella. Myös tabascoa piti laittaa terskan päälle. Vaimoni vastusti näitä hoitotoimeita mutta hänhän on semmoinen lutka ettei mitään rajaa.

    • sdffdsfsdfsdfd

      Tuohan nyt on ollut kautta aikain yleinen ongelma isokullisten kans: senttejä on vaikka muille jakaa, mutta valitettavasti ne vaan ei tahdo pysyä seisokissa... lerppa on lerppa, siihen on vaan sopeuduttava.

    • halkomatti

      Nuorena kyllä jömpötti komeesti värkki ( 28cm) mutta kun ikää kertyy (nyt 56v)
      niin ei nouse, ei sitten millään.
      Pillereitä on syöty mutta kun ei niin ei.
      Se on vaan sitten muisteltava niin nuoruus aikojen takomisia, ne on aina lopuksi itkeny jokka ei oo pyörtyny.
      Että tuota aikansa kaikella.

      • Tukistaa

        Mahtoi olla komia näky, mutta kuolut mikä kuollut.


      • halkomatti

        Kyllä se tohtori meinas jotta jos ruiskulla laitat ainetta menemähän tuohon varteen niin alkaa taas pelata.
        Mutten minä sellaasehen rupia, ollaan vain ilman sitten.
        Se aina nauratti kun akat tuumi että herraisä, sulla on kiveksetki kun pallot.


    • AmmattiPanija

      Hei Runkkarit ! Ei ne sentit (toiveet) mitään auta ! Pienelläkin parrulla pärjää paremmin paksusti kun on itsetunto kunnossa ;)) Ei naiset sen pituutta koskaan mittaa, mutta sen paksuuden ne tuntee noin 2-3cm syvyydellä ! Runkkarit aina löpisee pituudesta... "luihu" kyrpä on kuin silakka pillussa, eli ei tunnu missään , haisee vaan ! Jöötillä nussitaan, tyytytetään.... naaratettaan..... nyt jätkät samoilemaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haapaveden upea kurvikuningatar

      No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga
      Haapavesi
      103
      1279
    2. Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää

      WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️
      Ikävä
      89
      769
    3. Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin

      Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.
      Ikävä
      35
      681
    4. Sinulle viestiä

      Me sitten oikeasti tutustutaan ensin!!
      Ikävä
      47
      667
    5. Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa

      Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja
      Maailman menoa
      118
      541
    6. Lidilikö Suomussalmelle

      Tännekki Lidili. Loppus tuo kiskominen näillä jäljellä olevilla. K-Market ihan sikakallis ja hyvin ylimieliset omistajat
      Suomussalmi
      30
      531
    7. Ei makeat pimut sytytä

      sen jälkeen kun on nähnyt sinut. Olet vain ihastus vailla vertaa. Kun sinut tuntee muut eivät tunnu miltään. Tajuatko ol
      Ikävä
      32
      516
    8. Upeaa Google!

      Kohta on töitä tarjolla kaikille! Suomen taloushistorian suurin investointi ja Kajaani mainittu! Sähkö kyllä riittää, tö
      Kajaani
      182
      498
    9. Huomasitko? Elämä Lapselle -konsertti tänään suorana tv:ssä - Aika kova kattaus huippuartisteja!

      Lastenklinikoiden Kummien järjestämä Elämä Lapselle -konsertti tukee Suomen viiden yliopistollisen lastensairaalan toimi
      Viihde ja kulttuuri
      23
      487
    10. Miten vaikuttaa

      Jos kaivatustasi on moni muukin kiinnostunut?
      Ikävä
      59
      473
    Aihe