Olen ollut yli vuotta samassa työpaikassa. Haluaisin pois, mutta en näe mitään avointa paikkaa tässä lähistöllä, johon voisin hakea. Tuleeko lähiaikoina mahdollisuus päästä vaihtamaan?
Rahat ovat jatkuvasti tiukalla. Olen kuin Aku Ankka, jolle mistään ei koskaan pyörähdä mitään helpotusta elämään. Onko kohtaloni sidottu tähän heikkoon talouteen?
Tuleeko minulle työ, johon voin vaihtaa?Rahahuolet
SamanthaRose
2
226
Vastaukset 2
- SamanthaRose
Siis piti kirjoittaa, että yli 10 vuotta olen ollut samassa työssä.
- aurora4
Hei
Luvassa on uuta alkua ,tilaisuus aloittaa uudelleen , ehkä aivan uudesta ympäristöstä myös muutoksia kotioloissa , syvä tyydytys ,uusi tunneperäinen suhde ,avioliitto.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "3551491- 1141216
- 1171097
- 116861
Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"
Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh22847- 111822
- 18470
- 40468
Vaikea löytää samantyylistä miestä
Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i93451- 36423