Mielipiteitä muslimimaahanmuutosta

islamisoituminen

Mitä mieltä olette muslimimaahanmuutosta ja koetteko sen uhkana seksuaalivähemmistöille Suomessa? Nythän viimeaikoina turvapaikanhakijoiden (suurin osa muslimeita) tulo Suomeenkin on räjähtänyt käsiin. Ja noista tulijoista saa tilastojen mukaan oleskeluluvan 45% perheenyhdistämiset päälle joka moninkertaistaa muslimien määrän suuren syntyvyyden ohella. Tulevaisuuden Suomi tulee olemaan näillä tulijamäärillä todennäköisesti huomattavasti suvaitsemattomampi ahdasmielisen islamin takia.

20

67

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Rampoqueen

      Tuliko mieleen, että moni muslimi pakenee siksi, että ahdasmielinen hallinto on käyttänyt esim. Islamin pyhiä kirjoituksia omien tarkoitusperoiensä ja mielenvikaisuutensa pönkittämiseksi, ja että se ahdfasmielisyys ei kosketa likikään kaikkia muslimeja. Pakistanilaisia ja kurdilaisia muslimeja tunnenkin jonkin verran eikä mun epäselvällä sukupuoli-identiteetillä ole niille hevon**tunkaan väliä.

    • Inshallah

      Poliitikoista ainakin Nasima Razmyar ja Ozan Yanar kannatti avioliittolakiuudistusta eikä Abdirahim Husseinkaan ollut aitoavioliittolaisten änkyröiden puolella (missä joukossa en ole nähnyt yhtään muslimia). Jos eivät jo kannata translakiuudistusta niin eivätköhän tajua kun selittää.

      Hyvä jos voidaan antaa turvapaikkoja, tervetuloa.

      • fuckislam

        Islam ei kuulu sivistysvaltioihin.


      • Inshallah

        Sun mielestä ilmeisesti uskonnonvapaus ei kuulu sivistysvaltioihin?

        Oon eri mieltä.


      • rajansa_uskovapaudella
        Inshallah kirjoitti:

        Sun mielestä ilmeisesti uskonnonvapaus ei kuulu sivistysvaltioihin?

        Oon eri mieltä.

        Sivistysvaltioon ei kuulu naisia alistava islam. Siis kyseessä nimenomaisesti ns. kehitysmaaislam. Eikä saudiarabialainenkaan järkyttävä versio. Ei tuollaista paskaa voi puolustella millään "uskonnonvapaudella"! Mitenkähän punavihreiden suvakkiääliöiden käsitys muuttuisi "uskonnonvapaudesta", jos tänne jostain kumman syystä alkaisi ortodoksijuutalaisten hillitön maahanmuutto? Siis näiden päätään itkumuuriin takovien "oikeaoppisten" kahjojen invaasio?


      • Jgerhikkjhg

        No, yhtä realistinen uhkakuva sekin.

        Islam- ynnä muut maahanmuutofoobikot on mun kokemukseni mukaan jokseenkin poikkeuksetta myös sovinistisia homo- ja transfoobikoita. Voisitteko lähteä Suomesta vaikka sinne Saudi-Arabiaan?


    • Eri_asia

      Olen työskennellyt muslimien kanssa eikä heillä ole ollut mikään ongelma transsukupuolisuuteni. Ehkäpä asiaan on vaikuttanut se etten kuulu seksuaalivähemmistöön.

      • aivanko

        Eikä transsukupuoliset kuuluu seksuaalivähemmistöön?


      • Seonsilleen

        Ei-heterot transsukupuoliset kuuluu, heterot transsukupuoliset ei kuulu.


    • todellisuusonkarua

      Otetaan Suomi täyteen muslimeita niin katsotaan mitä tapahtuu. Sittenhän se tiedetään. Jossain islamilaisessa maassa heittivät jopa homoja katoilta. Mm. Iranissa homot saa pelätä tosissaan.

      • Täyteenkö

        Sittenhän voisi huolettaa ottaa ainakin pari miljoonaa. Vähemmistössä olisivat edelleen. :)

        Ainakin Venäjän suunnalta tuleville on myönnetty turvapaikkoja seksuaalivähemmistöön kuulumisen perusteella, eikä se virta varmasti oo tyrehtymässä. Jos joku maahanmuuttokriitikko on huolissaan homovastaisuuden kasvamisesta, hänhän voi toimia sen puolesta että otetaan juuri homoja yms.


      • miespari_Venäjältä
        Täyteenkö kirjoitti:

        Sittenhän voisi huolettaa ottaa ainakin pari miljoonaa. Vähemmistössä olisivat edelleen. :)

        Ainakin Venäjän suunnalta tuleville on myönnetty turvapaikkoja seksuaalivähemmistöön kuulumisen perusteella, eikä se virta varmasti oo tyrehtymässä. Jos joku maahanmuuttokriitikko on huolissaan homovastaisuuden kasvamisesta, hänhän voi toimia sen puolesta että otetaan juuri homoja yms.

        http://www.hs.fi/kotimaa/a1435892679298


    • 2015____
    • Olisi äärimmäisen ikävää, jos sukupuoli- ja seksuaalivähemmistöissä ruvetaan maahanmuuttajia niputtamaan yllä esitetyllä tavalla. Kerrotte kauheuksista maista, joista nämä pakolaiset ovat lähteneet juuri kauheuksia pakoon. Ei kaikilla ole tietenkään selkeää ja positiivista kuva meistä, mutta sellainen on yksi tavoite, jota "Minulla on unelma"-tyyppisessä aktivismissa halutaan edistää.

      Suomen natsit ovat tähän saumaan yrittäneet iskeä ja saaneet joitakin asioita pidemmälle ajattelemattomia innostumaan ajatuksistaan. Sellainen yhteistyötaho ei varmasti ajattele meidän parasta, ja kaikkea rasismia lietsovaa yhteistyötä heidän kanssaan on syytä karttaa!

    • Kaikkein ongelmallisin ryhmä ovat olleet suomalaiset kristilliset fundikset. Ne näitä "Aito avioliitto" -kansalaisaloitteita värkkäävät, eivät muslimit. Päinvastoin, kun keräsin Tahdon 2013-aloitteeseen nimiä, jokainen muslimi, jolta satuin kysymään allekirjoitti sen.

    • aitoarealismia

      Joo ei mitään ongelmaa. Hyviä pointteja jo esitetty ja samanlaisia kokemuksia itsellänikin. Huonot kokemukset lähes yksinomaan (kännisistä) suomalaisnuorista ja setämiehistä. Muutenkin Suomen maahanmuuttajamäärät ja vähemmistöt ovat niin pieni osa ja tulevatkin olemaan prosentuaalisesti pieni osa homogeenisuuteensa rakastunutta rakenteellisesti umpirasistista Suomea, että mitään näiden natsien kuvaamia juttuja ei tapahdu. Eikä tapahtuisi vaikka olisivat vähän suurempiakin määriä. Nämä ovat vain keppihevosia natsien ym. pyrkimyksessä saada enemmän valtaa ja päästä toteuttamaan oikeasti touhujaan, joissa seksuaali- ja sukupuolivähemmistöillä ei myöskään ole mitään tilaa.

      Todella turha "maahanmuuttokriitikoiden" yrittää ratsastaa seksuaali- ja sukupuolivähemmistöillä ja naisten oikeuksilla. Se on jopa raivostuttavaakin.

      "Otetaan Suomi täyteen muslimeja niin katotaan" ja öhöhö.

      Kympin arvoista ajatuskulkua hei. Joissain kristityissä maissa muuten ampuvat transihmisiä ja mustia ihan avoimesti kadulle, monesti poliisin toimesta.

    • pelottava_tulevaisuus

      https://www.youtube.com/results?search_query=muslims in sweden

      Näissä linkin videoissa vähän esimakua mitä tulee Suomessakin tapahtumaan kunhan tuo turvapaikanhakijoiden vyöry vaan kiihtyy. Näistä turvapaikanhakijoista kun on ylivoimainen enemmistö muslimeita jotka ovat tunnettuja ahdasmielisyydesttään ja suvaitsemattomuudestaan. Suomi on selvästi kulkemassa Ruotsin viitoittamaa tietä.

      • Kaikki_muslimitko

        Oman kirjoituksesi ja logiikkasi perusteella kaikki suomalaiset ovat ahdasmielisiä vierasta pelkääviä ja erilaisia ihmisiä yleistäen vihamielisesti leimaavia.


      • Tyypillistä rasistipaskaa. Jossain on tutkittu uskontojen suhtautumista seksuaalivähemmistöihin ja omat kristilliset hihhulimme pitivät kärkisijaa yhdessä Jehovan todistajien kanssa ahdasmielisyydessä. Kuten jo aikaisemmissa postauksissa on ollut, nämä ihan kotoisat hihhulit ovat olleet noin sataprosenttisesti vastuussa elämän tekemisestä v i t t u m a i s e k s i.


      • koira.on.kiva.eläin
        colaptes kirjoitti:

        Tyypillistä rasistipaskaa. Jossain on tutkittu uskontojen suhtautumista seksuaalivähemmistöihin ja omat kristilliset hihhulimme pitivät kärkisijaa yhdessä Jehovan todistajien kanssa ahdasmielisyydessä. Kuten jo aikaisemmissa postauksissa on ollut, nämä ihan kotoisat hihhulit ovat olleet noin sataprosenttisesti vastuussa elämän tekemisestä v i t t u m a i s e k s i.

        Tyypillistä maailmanhalaajan unelmahöttöpaskaa. Tuossa vähän linkkiä millainen suvaitsematon muslimivaltio Ruotsi on ja eikun pahenee. Siellä menettää jo lääkärikin päänsä keskellä päivää huonekaluliikeessä asioidessaan.

        https://www.youtube.com/watch?v=dlG75wb7lLw


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin lähellä

      Se on näin 🤏 lähellä että heitän hanskat tiskiin sun kanssasi.
      Ikävä
      87
      3745
    2. Kerro jotakin hauskaa. :)

      Kirjoita jotakin mukavaa vaikka kaivatustasi. :) Ei törkytekstejä kiitos. :)
      Ikävä
      81
      3310
    3. Mä sanon tän suoraan.

      Se on sun käytös mikä ajaa pois. Et välitä muitten tunteista kun omistasi.
      Ikävä
      68
      3152
    4. On olemassa tiettyjä sääntöjä!

      Ja jos aiot pärjätä mun kanssa niin teet vain niinkuin mä sanon. Mieheltä Naiselle
      Ikävä
      70
      2770
    5. Oliko pakko olla taas tyly?

      Miksi oot niin tyly mua kohtaan nykyään? Ei edes tunneta kunnolla. Katseita vaihdettu ja varmasti tunteet molemmin puoli
      Ikävä
      50
      2342
    6. Olen niin yksinäinen...

      ... puhukaa mulle jotain kivaa 🥺
      Ikävä
      67
      1923
    7. Lähtisitkö nainen

      🚐Reissuun matkailuautolla🤔 👋😎❤️
      Ikävä
      38
      1854
    8. Huomenna heitän järjen

      romukoppaan ja annan tunteen viedä. Kerran tässä kuitenkin vain eletään. Muistan myös jonkun minua viisaamman sanoneen,
      Ikävä
      27
      1839
    9. Hyvää huomenta

      Hyvää huomenta ja alkavaa viikonloppua ihanalle naiselle! Mitä ikinä teetkään, niin täälä sua yksi miekkonen ajattelee.
      Ikävä
      18
      1719
    10. Perjantai-ilta ootko nainen menos

      Bilettää löytyyks jäbii? Tai jotain muita
      Ikävä
      60
      1708
    Aihe